Sklep internetowy dellowo.pl prowadzi sprzedaż wyłącznie dla firm i instytucji. Szczegóły w regulaminie.

34 340 59 41

gazele bizznesu

REKLAMACJE I GWARANCJA


W związku z tym że sklep sprzedaje wyłącznie towary objęte gwarancją producenta a sprzedawca nie udziela gwarancji, poniższe punkty mają jedynie charakter informacyjny. Szczegóły gwarancji znajdują się w karcie gwarancyjnej dołączonej do towaru.

1.     Wszystkie towary zakupione w sklepie internetowym www.dellowo.pl objęte są gwarancją producenta, 
chyba, że  w karcie produktu zaznaczono inaczej. Okres gwarancji podany jest w karcie produktu i biegnie od daty wysyłki sprzętu z magazynu. 

2.     Wszystkie towary oznaczone „gwarancja producenta" automatycznie wyłączają odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu roszczeń gwarancyjnych.

3.     Wady ujawnione w okresie gwarancji będą usuwane bezpłatnie w terminie 14 dni roboczych od daty dostarczenia sprzętu do serwisu producenta sprzętu lub w przypadku gdy sprzęt objęty jest gwarancją  naprawy u klienta - w terminie ustalonym z działem serwisu producenta sprzętu.

4.     Sprzęt powinien zostać dostarczony w opakowaniu fabrycznym oraz musi być kompletny (opakowanie, dokumentacja, sterowniki, kable itp.).

5.     Sprzedający nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych na koszt odbiorcy.

6.     Serwis producenta powiadamia kupującego o ewentualnym odrzuceniu  roszczenia gwarancyjnego. Utrata gwarancji następuje najczęściej w przypadku, gdy uszkodzenia zostały spowodowane: uszkodzeniami mechanicznymi, zalaniem cieczą, szkodliwym promieniowaniem, użytkowaniem niezgodnym z przeznaczeniem, zwarciem instalacji elektrycznej, na wskutek wyładowań atmosferycznych, stwierdzenia naruszenia, uszkodzenia lub zerwania plomb lub numerów seryjnych albo zakrycia ich w jakikolwiek sposób uniemożliwiający identyfikację.

 

SERWIS POMOCY TECHNICZNEJ DELLUsługi pomocy technicznej firmy Dell obejmują diagnostykę sprzętu i naprawę produktu firmy Dell w okresie trwania umowy serwisowej. Pomoc techniczną można uzyskać za pośrednictwem Internetu, czatu (interaktywna pomoc techniczna na żywo), poczty e-mail lub telefonicznie. 

W ramach pomocy w "okresie początkowym" przez pierwszych 30 dni po dostawie firma Dell zapewnia telefoniczną pomoc techniczną oraz doradztwo w zakresie instalacji i konfiguracji:

 


Odpowiedzi na większość problemów technicznych można uzyskać za pomocą diagnostycznych narzędzi online oraz zasobów informacyjnych firmy Dell. Pomoc techniczna online jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich klientów firmy Dell przez 24 godziny na dobę w witrynie internetowej http://support.euro.dell.com/support/index.aspx?c=pl&l=pl&s=gen&~ck=cr

Kontakt z firmą Dell w celu uzyskania pomocy: w razie konieczności można skorzystać z kilku różnych metod kontaktowania się z firmą Dell.

 

 

Jeśli pracownik pomocy technicznej firmy Dell stwierdzi, że do rozwiązania problemu konieczna jest interwencja specjalisty, procedura naprawy zależy od usługi zakupionej z produktem:

* W zależności od dostępności części Dostępność usługi i szacowane czasy interwencji mogą się różnić w zależności od odległości do miejsca awarii i jego dostępności. Więcej informacji możnauzyskaćulokalnegoprzedstawiciela firmy Dell.

 

Jakich przypadków nie obejmuje pomoc techniczna firmy Dell?

 

 

Wskazówka dotycząca uszkodzonych pikseli w wyświetlaczach LCD


Każdy piksel jest wykonany z subpikseli: czerwonego, zielonego i niebieskiego. Gdy subpiksel zostanie zablokowany w niezmiennym stanie, na ekranie widoczny jest malutki czarny, biały lub kolorowy punkt. Ogólnie rzecz ujmując, istnieją dwa typy uszkodzeń subpikseli, defekt jasnego i defekt ciemnego subpiksela.

Defekt subpiksela jest określany także jako defekt punktu.

Defekty jasnych subpikseli: subpiksel stale świeci się, powodując wyświetlanie białego lub kolorowego punktu na czarnym tle.

Defekty ciemnych subpikseli: subpiksel nigdy nie świeci się, powodując wyświetlanie czarnego lub kolorowego punktu na białym tle.

Gwarancja Premium Panel jest ponad standardowym rozwiązaniem w branży, ponieważ gwarantuje w okresie Ograniczonej gwarancji sprzętowej1 zero zablokowanych pikseli w pozycji „włączonej” (tzn. święcących jasnym światłem na wyświetlaczu).

Nie jest niczym nadzwyczajnym, że podczas produkcji panelu LCD jeden lub więcej subpikseli zostaje zablokowanych w określonym i niezmiennym stanie. Wyświetlacz, na którym znajduje się od 1 do 5 zablokowanych subpikseli, jest uważany za normalny i spełniający standardy branżowe.
 

Piksel/ Siatka punktowa


Wyświetlacz prawdopodobnie kwalifikuje się do wymiany, jeśli spełnia kryteria przedstawione w (Tabela 1).
Tylko uszkodzone subpiksele (jasne lub ciemne) widoczne gołym okiem z normalnej odległości stanowią podstawę do wymiany.
Więcej informacji na temat ustalania modelu zainstalowanego wyświetlacza LCD można znaleźć w sekcji Ustalanie typu wyświetlacza LCD w komputerze.
 
Ekran Jasne subpiksele Ciemne subpiksele Subpiksele razem

Monitory z płaskim panelem z gwarancją Premium Panel
 • Monitory Dell UltraSharp (seria U, UP, UZ)
 • Monitory Dell Professional (seria P)
 • Monitory Alienware OptX (seria AW)
1 lub więcej 6 lub więcej Jasne = 1 lub więcej
Ciemne = 6 lub więcej
Monitory Dell (seria D) 6 lub więcej 9 lub więcej Jasne i ciemne łącznie = 9 lub więcej
Wszystkie inne monitory Dell 6 lub więcej 6 lub więcej Jasne i ciemne łącznie = 6 lub więcej

Wyświetlacze LCD w notebookach ze standardowymi panelami:
 • Notebooki Dell Inspiron
 • Notebooki Dell Latitude
 • Stacje robocze Dell Precision Mobile
 • Notebooki Dell Studio
 • Notebooki Dell Vostro
 • Notebooki Dell XPS
 • Laptopy Alienware

rozdzielczość LCD (HD, SXGA, WSVGA, WXGA)
3 lub więcej 6 lub więcej Jasne i ciemne łącznie = 6 lub więcej

Wyświetlacze LCD w notebookach z gwarancją Premium Panel:
 • Notebooki Dell Inspiron
 • Notebooki Dell Latitude
 • Stacje robocze Dell Precision Mobile
 • Notebooki Dell Studio
 • Notebooki Dell Vostro
 • Notebooki Dell XPS
 • Laptopy Alienware

rozdzielczość LCD (FHD, HD+, WSXGA, WSXGA+, WXGA+, WUXGA)
1 lub więcej 6 lub więcej Jasne = 1 lub więcej
Ciemne = 6 lub więcej

Wyświetlacze LCD w notebookach z gwarancją Premium Panel:
 • Notebooki Dell Latitude ATG
 • Notebooki Dell Latitude XFR
1 lub więcej 6 lub więcej Jasne = 1 lub więcej
Ciemne = 6 lub więcej
Tabela 1: tabela zasad dotyczących wyświetlaczy LCD
 

Ustalanie typu wyświetlacza LCD w komputerze  

 1. Przejdź na stronę pomocy technicznej dotyczącej produktu firmy Dell.
  Wprowadź Numer seryjny i kliknij Wyślij. Więcej informacji na temat numeru seryjnego można znaleźć w artykule bazy wiedzy firmy Dell „Co to jest numer seryjny i gdzie można go znaleźć?”.
 2. Kliknij kartę Konfiguracja systemu.
 3. Kliknij pozycję Oryginalna konfiguracja.
 4. Kliknij Podzespoły.
 5. Naciśnij jednocześnie klawisze i .
 6. W oknie Znajdź wpisz frazę WYŚWIETLACZ CIEKŁOKRYSTALICZNY i kliknij Dalej.
 7. Poszukaj listy rozdzielczości HD, SXGA, WSVGA, WXGA, FHD, HD+, WSXGA, WSXGA+, WXGA+ lub WUXGA (w celu odnalezienia typu wyświetlacza LCD konieczne może być kliknięcie przyciski Dalej więcej niż raz).

COCON Systemy Komputerowe
Grzegorz Korzeniewski
ul. Rynek 25 | 46-300 Olesno
NIP: 576-103-19-79 | REGON: 150249045