logo Dellowo.pl
+48 34 340 59 41PN - PT 9:00 - 17:00

Dell PowerEdge R6625 - 16 generacja serwerów Dell

Dell R6625 - nowa generacja serwerów

Świat nieustannie ewoluuje. Aby przetrwać i rozwijać się, firmy potrzebują innowacji, które pozwolą im dostosować się do zmieniającego się środowiska i poprawić istniejącą infrastrukturę. Dzięki temu mogą być one bardziej przyjazne dla środowiska, zarówno poprzez redukcję zużycia energii elektrycznej i cieplnej, jak i ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz recykling produktów. To także oznacza wydajność i skalowalność platformy IT, która rozwija się razem z firmą oraz zwiększenie gęstości maszyn wirtualnych, dostosowanych do obsługi najbardziej wymagających aplikacji.

Firma Dell Technologies staje naprzeciw wyzwaniom, jako lider w dziedzinie wprowadzania nowoczesnych rozwiązań o najwyższej klasie wydajności termicznej dla centrów przetwarzania danych.

Serwer Dell PowerEdge R6625 z AMD EPYC

Wraz z partnerem technologicznym AMD, Dell Technologies prezentuje najnowsze serwery 16 generacji PowerEdge. Next (PowerEdge 16G), wyposażone w procesory AMD EPYC czwartej generacji.

Procesory AMD EPYC czwartej generacji (Genoa, Bergamo, Genoa-X), zostały zaprezentowane 10 listopada 2022 roku. Zbudowane są na architekturze ZEN4 wykonanej w litografii 5nm. W porównaniu do poprzedniej generacji, nowe procesory osiągają aż do 50% większą wydajność obliczeniową na jeden wat, a przy tym posiadają aż 96 rdzeni (192 wątki), umieszczonych w jednym procesorze.

Zaletą architektury ZEN4 jest również zastosowanie aż 128 linii PCIe piątej generacji, co pozwala na dwukrotnie większą przepustowość w porównaniu do PCIe 4.0. Dzięki temu serwery Dell Technologies są w stanie sprostać różnym obciążeniom jednocześnie.

Czy tylko to uległo zmianie w nowych procesorach AMD EPYC 4th Gen?

To nie wszystko, co zmieniło się w nowych procesorach AMD EPYC 4th Gen. Kolejnym ważnym elementem jest zastosowanie nowej pamięci DDR5, która oferuje dwukrotnie większą przepustowość, niż poprzednia generacja DDR4. Nowe pamięci charakteryzują się maksymalną prędkością i przepustowością (4800MT/s), lepszym upakowaniem, niższym zużyciem energii oraz dodatkowymi czujnikami temperatury.

Dell R6625 - dwuprocesorowy serwer

Dell Technologies korzysta z najnowszych procesorów AMD EPYC czwartej generacji oraz związanych z nimi innowacyjnych rozwiązań. W ofercie znajdują się cztery modele - PowerEdge .Next (PoweEdge 16G), w tym dwuprocesorowe modele R7625 i R6625 oraz jednoprocesorowe modele R7615 i R6615 - które idealnie spełniają wymagania systemów IT.

Model Dell R7625 to najmocniejszy z serwerów, opartych o procesory AMD EPYC czwartej generacji, o wysokości 2U. Co jednak gdy zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni w szafie rack i szukamy serwerów o wysokości 1U?

Firma Dell Technologies proponuje rozwiązanie w postaci serwera R6625. R6625 to dwuprocesorowy serwer w obudowie rack o wysokości 1U. Zaprojektowany jako podstawa nowoczesnych centrów danych, zapewnia wystarczającą wydajność i elastyczne opcje pamięci masowej, o małych opóźnieniach. Dostępne konfiguracje obejmują zarówno chłodzenie powietrzem, jak i chłodzenie cieczą.

Serwer R6625 to - oprócz dwóch procesorów AMD EPYC czwartej generacji, oferujących po 96 rdzeni (192 wątki) każdy - również 24 gniazda pamięci DDR5 RDIMM, pracujące z prędkością 4800MT/s. Przy zastosowaniu modułów o pojemności 256GB, możliwa jest rozbudowa pamięci operacyjnej nawet do 6TB.

Co jeszcze mieści się w obudowie R6625?

W obudowie o wysokości 1U są dostępne trzy gniazda PCIe, z czego dwa są już w nowym standardzie PCIe 5.0. Nie można zapomnieć o interfejsach sieciowych. Dostępne są dwa porty 1GE BASE-T oraz gniazdo OCP 3.0. Pamięć masowa to możliwość zainstalowania czterech dysków w obudowie 3.5" (SAS/SATA, HDD/SSD), dziesięciu dysków w obudowie 2.5" (SAS/SATA, HDD/SSD, NVMe) lub 14 dysków E3.S NVMe.

EDSFF - nowy standard w Serwerach Dell

EDSFF to nowy standard, stworzony przez 15 organizacji, którego celem jest uporządkowanie i usprawnienie projektów dotyczących pamięci SSD NVMe. Przewiduje on użycie nowych, szybszych interfejsów opartych na PCIe 5.0 oraz zamiana dotychczasowych obudów 2.5"/U.2. Taki sposób działania pozwala na lepsze wykorzystanie sygnałów wysokiej częstotliwości oraz zwiększenie dostępności linii PCIe.

Do uruchomienia systemu operacyjnego możemy użyć kontrolera BOSS-N1. Jest to innowacyjny kontroler zaprezentowany już w poprzedniej generacji serwerów Dell. W tym przypadku są wykorzystywane nowoczesne dyski NVMe. Oferowana pojemność jednego dysku to 480GB lub 960 GB. Kontroler umożliwia start systemu z wykorzystaniem UEFI, czym spełnia wymagania Root of Trust.

Serwery Dell R6625 - nowe serwery z AMD EPYC

Firma Dell Technologies wprowadza na rynek nowe serwery oparte na procesorach AMD EPYC czwartej generacji, spełnia wymagania współczesnych środowisk IT. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Smart Cooling, która łączy chłodzenie powietrzem i cieczą, możliwe jest zmniejszenie śladu węglowego poprzez obniżenie zapotrzebowania na energię. Chłodzenie cieczą, w połączeniu z czujnikami wykrywającymi wyciek, jest bardziej skuteczne dla nowszych procesorów i pozwala na podwojenie gęstości rdzeni na rack, w porównaniu z chłodzeniem powietrzem. W porównaniu do serwerów z 2013 roku, nowe rozwiązania zużywają 1/6 energii, by wykonać te same obliczenia.

Dell Technologies dba również o środowisko, projektując serwery PowerEdge .Next z wykorzystaniem materiałów wtórnych.

Bezpieczeństwo serwerów jest zapewnione przez elementy nadmiarowe, które można wymienić podczas pracy, takie jak zasilacze, dyski, a także nowy element - wentylatory. Nad wszystkim czuwa nowoczesny kontroler iDRAC9, komunikujący się z siecią poprzez dedykowany interfejs 1GbE BASE-T.

Podobne artykuły
Dell R760, R760xs - serwer Dell z nowym procesorem Intel Xeon Sapphire Rapids?

10-tego stycznia 2023 roku odbyła się premiera procesorów Intel Xeon 4-tej generacji. Intel od dłuższego czasu obiecywał i zapowiadał zmiany, które miały zagwarantować odzyskanie pierwszej pozycji w wydajności procesorów, która obecnie bezkonkurencyjnie należy do układów AMD EPYC. Nowa seria Xeon Scalable 4 oferuje około 50 nowych procesorów, które mają zapewnić wzrost do 53% średniego wzrostu wydajności względem procesorów poprzedniej generacji.

Serwery Dell PowerEdge - czym jest iDRAC 9?

Kontroler zdalnego zarządzania iDRAC9 występuje w każdym z serwerów marki Dell PowerEdge. Dzięki temu rozwiązaniu możemy w pełni zarządzać serwerem bez konieczności wychodzenia zza biurka. Jednym z niezbędnych elementów szeroko rozumianego zarządzania jest monitoring. Na podstawie otrzymanych danych podejmujemy adekwatne decyzje.

Sprawdź jak oszczędzać, dzięki serwerom Dell z AMD EPYC

Zwykło się mówić, że gdy stoimy w miejscu, to tak naprawdę się cofamy. Pędzący świat co chwilę udowadnia, iż stwierdzenie to jest prawdziwe i dotyczy każdej dziedziny życia - w tym IT i biznesu. Aby uczestniczyć w tym wyścigu, Twoja firma musi przede wszystkim wyróżniać się konkurencyjnością i to nie tylko na poziomie sprzętowym, ale również w obszarze stabilności i bezpieczeństwa.

AMD Epyc 9004 - premiera procesorów generacji 4

Czy da się połączyć wysoką wydajność i efektywność energetyczną? AMD, udowadnia, że tak, a przy wprowadzanej właśnie czwartej generacji procesorów AMD EPYC postawiło poprzeczkę naprawdę wysoko. 

Seria procesorów AMD EPYC 9004, która zadebiutowała 10 listopada tego roku to najnowsza linia procesorów bazujących na architekturze ZEN4, dedykowanych dla serwerów.

Polecane produkty
Serwer-Dell-PowerEdge-R6525-ERRVIN-32-GB-600-GB-HDD-H355-3-lata-gwarancji
Dell PowerEdge R6525 E-7302/32 GB/480 GB SSD RI/H355/3 lata gwarancji
Serwer-Dell-PowerEdge-R6525-E-7313-64-GB-2-x-480-GB-SSD-H345-3-lata-gwarancji
Dell PowerEdge R6525 E-7313/64 GB/2 x 480 GB SSD RI/H755/3 lata gwarancji