Dell® Latitude® 3440 – solidna konstrukcja i sprawdzone rozwiązania

Latitude 3440 – mimo iż należy do rodziny Dell Latitude to w gruncie rzeczy jest następcą modelu Vostro 3460.  Solidna konstrukcja, dobrze dobrane podzespoły i wydajna bateria – to narzędzie którego potrzebujesz.

Szybki przegląd

Obudowa jest wykonana w większości z plastiku, ale sprawia wrażenie solidnej. Chropowata powierzchnia spodniej części notebooka pewnie leży w dłoni. Zastosowany 14-sto calowy ekran HD+ o rozdzielczości 1600x900 pikseli, dzięki matowej powierzchni doskonale spisuje się podczas pracy przy mocnym oświetleniu, nie powodując refleksów. Ponadto dostępne są ekrany HD 1366x768 pikseli, oraz dotykowy ekran HD(1366x768) z technologią TrueLife. Klawiatura ma wyspowy układ klawiszy a skok odpowiedni do wygodnego pisania. Niestety brak dodatkowego bloku z klawiszami numerycznymi co może być niedogodnością podczas pracy z np. arkuszem kalkulacyjnym. Wbudowany TouchPad ma szorstką  powierzchnię co ułatwia precyzyjne prowadzenie kursora.

 

Złącza zewanętrzne

Notebook został wyposażony w podstawowe porty komunikacyjne- z lewej strony mamy do dyspozycji gniazdo mini-jack, dwa szybkie porty USB 3.0, złącze sieci Ethernet, złącze VGA służące do podłączenia dodatkowego monitora lub projektora, gniazdo zasilania oraz Kensington Lock służący do zabezpieczania laptopa przed kradzieżą. Z prawej strony natomiast jest napęd DVD i jeden port USB 2.0, z przodu dostępny jest jedynie czytnik kart pamięci 4w1. Nad ekranem umieszczony jest obiektyw kamery internetowej rejestrujący obraz w jakości 720p. Producent w tym modelu nie przewidział złącza HDMI. Na pochwałę natomiast zasługuje spodnia obudowa, przykręcona dwoma śrubkami, która pozwala na szybki dostęp do pamięci RAM, dysku oraz karty Wi-Fi.

Wydajne podzespoły

Latitude 3440 jest wyposażony niskonapięciowe procesory Intel® Core™ i3 oraz i5 czwartej generacji, cechujące się niskim TDP na poziomie 15W. W procesoach Intel Core i5 obsługiwana jest technologia Turbo Boost polegająca na zwiększeniu mocy obliczeniowej procesora dokładnie wtedy kiedy jest potrzebna. Za wyświetlanie grafiki odpowiada układ Intel HD Graphic 4400. Cechuje się dużą wydajnością która pozwala na komfortową pracę. Do bardziej zaawansowanych zadań graficznych przeznaczona jest opcjonalnie dedykowana karta NVIDIA GeForce GT 740M

 

Cała procedura wyboru grafiki dzieje się w sposób automatyczny i nie zauważalny dla użytkownika.  Istnieje możliwość definiowania własnych profilów pracy układu graficznego dla każdej aplikacji np. przeglądarka internetowa lub edytor tekstu będzie wykorzystywał grafikę Intel HD, a aplikacja do oglądania filmów w Full HD lub wymagająca gra będzie korzystać z mocy obliczeniowej dedykowanej grafiki NVIDIA. To rozwiązanie ma bardzo pozytywny wpływ na długość pracy na baterii oraz wydzielanie ciepła –  odpowiednia wydajność jest dostarczana zawsze wtedy, kiedy jest potrzebna. Pamięć RAM notebooka Dell Latitude 3440 można rozbudować do maksymalnie 8GB  szybkiej pamięci DDR3 1600MHz. Magazynem danych są  magnetyczne dyski HDD o pojemności od 320 do 1000GB,  które w razie potrzeby można wymienić na nowoczesny i ultraszybki dysk SSD.

 

 

 

 

Podsumowanie

Latitude 3440 to biznesowo-mulitmedialny notebook który jest korzystnym kompromisem jakości do ceny. Zainstalowane podzespoły gwarantują wydajność na zadowalającym poziomie. Jednocześnie dzięki niewielkiemu zapotrzebowaniu na prąd w połączeniu z wydajnym 6-cio komorowym akumulatorem o pojemności 65 WHr gwarantuje długi czas pracy bez potrzeby ładowania. Wbudowana kamera pozwala na prowadzenie wideo rozmów w wysokiej jakości obrazu a  wbudowane głośniki generują przyjemny dla ucha dźwięk. Dopełnieniem zestawu jest nowoczesny system operacyjny Windows 8 charakteryzujący się  całkowicie nowym interfejsem metro i płynnością działania  czyniąc z całego zestawu dobre narzędzie pracy.

 

Infolinia 34 340 59 41

COCON SYSTEMY KOMPUTEROWE
SP. Z O.O. SP. K.
ul. Dworcowa 10A, 46-300 Olesno
NIP: 5761586447, REGON: 382294250