Dell® Latitude® 3540 – Doskonały kompromis wydajności do ceny!

Dell Latitude 3540 –  następca modelu Vostro 3560.
 Zaprojektowany z myślą o zastosowaniach biznesowych, gdzie liczy się niezawodność i szybkość działania. Przemyślana konstrukcja i dobrze dobrane podzespoły sprawiają, że prezentowany model jest właśnie tym czego szukasz.

 

 

 

Szybki przegląd

Podobnie jak w poprzedniku obudowa jest kompaktowa i posiada wiele zaokrągleń, wykonana z dobrej jakości tworzyw sztucznych i aluminium. Dzięki wydajnej baterii można komfortowo pracować w sytuacji gdy nie mamy pod ręką gniazdka elektrycznego. Notebook został wyposażony w matrycę Full HD  o lepszych kątach widzenia od poprzednika i przekątnej 15,6 cala  Dostępna jest również wersja z ekranem HD  o rozdzielczości (1366x768) pikseli oraz dotykowy ekran HD(1366x768)  z technologią Truelife.  Zastosowana matowa matryca doskonale sprawdza się w pracy przy mocnym oświetleniu i nie powoduje refleksów na ekranie, a przeglądane treści są dobrze widoczne i czytelne. Klawiatura posiada ergonomicznie rozmieszczone klawisze o niewielkim skoku co sprawia, że pisanie staje się szybsze i wygodniejsze. Dodatkowy blok numeryczny, docenią osoby na co dzień pracujące z np. arkuszem kalkulacyjnym. Touchpad o wymiarach 10 x 5,7cm  posiada nieco chropowatą powierzchnię, która sprawia, że prowadzenie kursora na ekranie jest bardzo precyzyjne, ponad to możliwa jest obsługa wielodotyku.

Złącza zewnętrze

Z lewej strony  obudowy znajdziemy trzy porty USB w tym dwa szybkie w wersji 3.0 i jeden 2.0, gniazdo typu mini-jack do podłączenia słuchawek, gniazdo sieci LAN ,gniazdo VGA do podłączenia dodatkowego monitora lub projektora oraz gniazdo ładowarki. Z prawej strony natomiast jest gniazdo Kensington Lock służące do zabezpieczenia notebooka przed kradzieżą, ponad to jest nagrywarka DVD z obsługą płyt dwuwarstwowych oraz jeden port USB 2.0. Z przodu dostępny jest czytnik kart pamięci 4w1. Niestety w porównaniu do modelu  Vostro brakuje takich portów jak ExpressCard i wyjścia HDMI, dlatego osoby potrzebujące cyfrowego wyjścia wideo powinny pomyśleć nad dokupieniem replikatora portów USB. Jeśli natomiast chodzi o spód, to Latitude 3540 posiada niewielką obudowę serwisową pozwalającą na dostęp do dysku twardego i pamięci RAM.

 

Najważniejsze jest wnętrze

 

W laptopie Dell Latitude 3540 znajdziemy niskonapięciowe procesory Intel Core i3, i5 oraz i7 czwartej generacji, które cechują się bardzo niskim TDP na poziomie 15W. Jednakże wersja z i7  z niezrozumiałych powodów jest dostępna jedynie w Brazylii. W kwestii generowania grafiki mamy do dyspozycji dwie karty graficzne – zintegrowaną z procesorem, Intel HD Graphic 4400  która doskonale sprawdza się w codziennej pracy oraz dedykowaną AMD Radeon HD 8850M. Dedykowana karta AMD sprawdza się w sytuacjach gdy potrzebna jest większa wydajność grafiki. Procedura wyboru karty graficznej dzieje się w sposób automatyczny i nie zauważalny dla użytkownika, jednakże jest możliwość  zmiany  domyślnych ustawień i  ręcznego wyboru karty w ustawieniach sterownika. Ustawienie można dopasować pod kątem każdej aplikacji np. przeglądarka internetowa lub edytor tekstu będzie wykorzystywał grafikę Intel, a aplikacja do oglądania filmów w Full HD lub wymagająca gra będzie korzystać z mocy obliczeniowej dedykowanej grafiki AMD. To bardzo wygodne rozwiązanie które ma bardzo pozytywny wpływ na długość pracy na baterii oraz na ilość wydzielanego ciepła. Należy również wspomnieć o pamięci RAM. Notebooka można rozbudować do maksymalnie 8 GB  szybkiej pamięci DDR3  (1600MHz). Taka ilość  w zupełności pozwala bez przeszkód pracować na wszystkich programach jakie masz zainstalowane w systemie. Magazynem danych są  magnetyczne dyski HDD o pojemności od 320 do 1000GB,  które w razie potrzeby można wymienić na ultraszybki dysk SSD.

Podsumowanie

Dell latitude 3540 łączy w sobie korzystny stosunek ceny do jakości, ergonomiczna obudowa wykonana z dobrej jakości tworzyw sztucznych i aluminium sprawia, że notebook pewnie leży w dłoni. Zainstalowane podzespoły gwarantują wydajność na zadowalającym poziomie przy jednocześnie niewielkim zapotrzebowaniu na prąd co w połączeniu z wydajnym 6-cio komorowym akumulatorem o pojemności 65 WHr gwarantuje długi czas pracy bez potrzeby ładowania. Po pracy można pozwolić sobie na rozrywkę w postaci filmu w jakości Full HD bądź zagrania w ulubioną grę. Dopełnieniem zestawu jest nowy Windows 8 Pro  charakteryzujący się  całkowicie nowym interfejsem metro i płynnością działania  czyniąc z całego zestawu dobre narzędzie pracy.

 

Infolinia 34 340 59 41

COCON SYSTEMY KOMPUTEROWE
SP. Z O.O. SP. K.
ul. Dworcowa 10A, 46-300 Olesno
NIP: 5761586447, REGON: 382294250