Dell® Vostro® V3360 – ekonomiczny notebook dla biznesu

Notebook, obok którego nie można przejść obojętnie. Zgrabna, bo zaledwie 13 calowa konstrukcja modelu Vostro 3360 kryje w sobie przemyślane rozwiązania, idealne zarówno dla domu jak i biznesu. Dzięki wyeliminowaniu napędu optycznego jest on wyraźnie niższy od swoich 14- i 15-calowych braci – o centymetr w porównaniu z modelem V3460 i ponad 1,3cm w porównaniu do V3560. Wzmacniana obudowa, niewielkie wymiary i mała waga to cechy, które z pewnością doceni każdy podróżujący – notebook jest bowiem niezwykle poręczny i wytrzymały.

Notebook, obok którego nie można przejść obojętnie. Zgrabna, bo zaledwie 13 calowa konstrukcja modelu Vostro 3360 kryje w sobie przemyślane rozwiązania, idealne zarówno dla domu jak i biznesu. Dzięki wyeliminowaniu napędu optycznego jest on wyraźnie niższy od swoich 14- i 15-calowych braci – o centymetr w porównaniu z modelem V3460 i ponad 1,3cm w porównaniu do V3560. Wzmacniana obudowa, niewielkie wymiary i mała waga to cechy, które z pewnością doceni każdy podróżujący – notebook jest bowiem niezwykle poręczny i wytrzymały. Oczywiście, nie oznacza to, że przetrwa upadek z dużej wysokości, ale okaże się zdecydowanie trwalszy na działanie siły niż jego plastikowi konkurenci. Wyposażony w kamerę, mikrofon i opcjonalny modem WWAN stanowi idealne narzędzie w każdej służbowej podróży. Klasyczna stylistyka zdecydowanie podnosi jego wartość, a konwencjonalny wizerunek podkreśla biznesowe przeznaczenie. Szeroka gama gotowych konfiguracji sprawia, że ten model można wyjątkowo dostosować do indywidualnych potrzeb Klienta. Doskonała propozycja dla każdego, kto potrzebuje niezawodnego i wydajnego komputera w rozsądnej cenie.

WNĘTRZE

 

Wysoka estetyka wykonania i dbałość o detale to domena firmy Dell, do której zdążyliśmy się przyzwyczaić. Nie inaczej jest z 13 calowym Vostro. Mimo, iż to podstawowy segment notebooków biznesowych, jakość wykonania nie odbiega wyraźnie od serii Latitude. Uwagę przykuwa zastosowana w modelu klawiatura wyspowa. Duże klawisze i wyraźne odstępy pomiędzy nimi ułatwiają wprowadzanie tekstu, a sama klawiatura dzięki swej budowie gromadzi zdecydowanie mniej zanieczyszczeń i jest bardziej odporna na zalanie niż klawiatura standardowa. Ilość dodatkowych funkcji klawiatury została ograniczona do tych najpotrzebniejszych, a same funkcje oznaczone kolorem pomarańczowym. Wyznaczono też osobny klawisz do zupełnego wyciszenia dźwięku. Bezpośrednio nad klawiaturą umieszczony jest włącznik oraz trzy klawisze serwisowe. Obsługę komputera ułatwia wygodny touchpad. Równie ważnym elementem jest matryca – 13 calowa, matowa o rozdzielczości HD (1366x768) wyświetla wyraźny i nasycony obraz, zapewnia też odpowiednio duży obszar roboczy. Bezpośrednio nad matrycą, w każdym egzemplarzu i niezależnie od konfiguracji, znajduje się kamera HD oraz dwustrefowy mikrofon. Matrycę mocują dwa sztywne zawiasy, a jej maksymalny kąt odchylenia do ok. 135 stopni ogranicza limiter stanowiący wykończenie kadłubka. W dwóch miejscach ramki oraz palmrest’u dostrzegalne są niewielkie gumowe elementy, które chronią matrycę przed przypadkowym, nieostrożnym zamknięciem. Każdy egzemplarz wyposażony jest ponadto w czytnik linii papilarnych oraz oprogramowanie digitalPersona, które razem zapewniają dodatkowe zabezpieczenie na wypadek kradzieży lub zagubienia notebooka. Na przedniej ściance notebooka widoczne są dwa wgłębienia – głośniki stereo, a w bezpośrednim sąsiedztwie jednego z nich komplet diód sygnalizujących aktualny stan komputera – dioda Power, stan dysku twardego, ładowania oraz łączności bezprzewodowej. Na ściankach bocznych umieszczono większość portów zewnętrznych, za wyjątkiem portu VGA, który znajduje się na ściance tylnej. W odróżnieniu od serii Latitude, na spodniej części dostępna jest jedynie niewielka osłona, pod którą użytkownik uzyska dostęp do podstawowych komponentów notebooka – pamięci RAM, kontrolerów sieciowych (WiFi&BT, WWAN) oraz baterii CR2032 (podtrzymanie ustawień). Seria Vostro nie współpracuje ze stacjami dokującymi, dlatego w spodniej części kadłubka brak charakterystycznego złącza znanego z modeli Latitude.

PORTY ZEWNĘTRZNE

Większość portów zewnętrznych znajduje się w głębi bocznych ścianek. W lewej części notebooka umieszczono dwa porty USB 3.0, port HDMI do podłączenia dodatkowego monitora wysokiej rozdzielczości oraz gniazdo ładowania. Na prawą stronę powędrował trzeci port USB 3.0, gniazdo audio do podłączenia słuchawek lub mikrofonu, port sieci Ethernet 1Gb/s oraz czytnik kart pamięci. Czytnik jest zgodny z popularnymi kartami SD/MMC oraz MemoryStick/Pro. W tylnej części znajduje się dodatkowy port VGA do podłączenia monitora starszego typu. Umiejscowienie portów w końcowych partiach obudowy jest ergonomiczne i ma dwie zasadnicze zalety – pozwala na szybki dostęp do portów w podróży oraz wygodną pracę w biurze bez zbędnej plątaniny kabli w okolicach dłoni. Do notebooków serii Vostro nie są dostępne replikatory portów, dlatego do dyspozycji użytkownika pozostają jedynie porty umieszczone na obudowie komputera.

DOSTĘPNE KONFIGURACJE

Dell Vostro 3360 to popularny i sprawdzony produkt, dlatego ilość gotowych konfiguracji jest naprawdę pokaźna. Dostępny z procesorami Intel Core i3 drugiej generacji lub Intel Core i5/i7 trzeciej generacji dostarcza moc obliczeniową zawsze dopasowaną do potrzeb klienta. W zależności od wybranego procesora zmienia się również kontroler graficzny – Intel HD Graphics 3000 dla procesorów i3 lub Intel HD Graphics 4000 dla procesorów i5/i7. W dwóch gniazdach DDR3 można zainstalować maksymalnie 8GB pamięci RAM, taktowanej zegarem 1333MHz lub 1600MHz. Użytkownik może zdecydować pomiędzy wydajnością a przestrzenią wybierając pomiędzy dyskiem magnetycznym lub SSD. Standardowo wyposażony w łączność bezprzewodową WiFi oraz Bluetooth, Vostro 3360 pozwala korzystać z szybkiego Internetu oraz łatwo wymieniać dane z urządzeniami mobilnymi. Tam, gdzie kończy się zasięgi WiFi, pomocny może okazać się modem WWAN. Jako komponent opcjonalny, zapewnia łączność z Internetem w każdym miejscu, gdzie dociera zasięg sieci komórkowej, jednak o jego obecności należy zdecydować przed zakupem – egzemplarze bez modemu, choć posiadają odpowiedni port mini-PCI, pozbawione są anten oraz czytnika kart SIM, który to stanowi stałą, niewymienialną część obudowy. Każdy egzemplarz jest standardowo wyposażony w kamerę internetową HD 720p oraz dwustrefowy mikrofon, dzięki czemu prowadzenie wideokonferencji jest jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze.  Standardowa i jedyna bateria o pojemności 49Wh zapewnia zadowalający czas pracy i wg niezależnych testów przy zróżnicowanym obciążeniu czas pracy powinien wynieść od 4 do 8 godzin. Oferowany z systemem Windows 7 Home Premium lub Professional, Vostro 3360 dostarcza przemyślane rozwiązania, które sprawdzą się zarówno w domu jak i firmie. Dedykowana głównie Klientom biznesowym, uznana na świecie 3 letnia gwarancja Next Business Day to pewna ciągłość pracy – Ty możesz skupić się na rzeczach naprawdę istotnych, a w razie awarii mieć tę bezcenną pewność, że naprawę wykona wykwalifikowany serwisant – zawsze w Twojej siedzibie i zawsze z użyciem oryginalnych części firmy Dell.

PODSUMOWANIE

Vostro 3360 wydaje się być liderem w segmencie niedrogich przenośnych komputerów biznesowych. Już za nieco ponad 2 tysiące złotych klient może otrzymać starannie wykonany, niewielki lecz wytrzymały notebook, idealny zarówno do pracy w domu, biurze jak i podczas służbowych podróży. Niepozorny z zewnątrz, kryje w sobie optymalne i oszczędne rozwiązania firmy Intel zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Duża ilość dostępnych konfiguracji pozwala dobrać egzemplarz idealnie dopasowany do indywidualnych oczekiwań Klienta, który z powodzeniem spełni każde powierzone mu zadanie. Klasyczna stylistyka skutecznie podkreśla jego biznesowy charakter, a Tobie pomaga osiągać zamierzone cele. Postaw na skuteczność i niezawodność. Vostro 3360 - mobilny notebook skrojony na miarę Twoich potrzeb!

Infolinia 34 340 59 41

COCON SYSTEMY KOMPUTEROWE
SP. Z O.O. SP. K.
ul. Dworcowa 10A, 46-300 Olesno
NIP: 5761586447, REGON: 382294250