Ewolucja modelu OptiPlex

Wszystko przemija, sprzęt komputerowy nie jest pod tym względem wyjątkiem. Firma Dell® niedawno wysłała na emeryturę modele Dell® OptiPlex 3040 we wszystkich wariantach obudowy. Natura jednak nie znosi próżni i tak na miejsce wycofanych konfiguracji, pojawiają się nowe.

Oto z szeregu wyłonił się Dell® OptiPlex 3046

 

 

Pod względem wyglądu jest to produkt, można rzec, identyczny do poprzednich modeli. Nadal dostępne są 3 standardy obudów: „Mini Tower” – największa obudowa dająca duży potencjał rozbudowy, „Small Form Factor” – pozwalająca zmieścić komputer w ograniczonej przestrzeni oraz „Micro Form Factor”, których gabaryty pozwalają zmieścić je do przysłowiowej kieszeni.

Takie same pozostały również złącza, wymiary, waga oraz wymagane zasilanie.

 

Procesory wewnątrz tych komputerów to nadal sprawdzone rozwiązania firmy Intel®, czyli jednostki Intel® Core® szóstej generacji wykonane w architekturze Skylake, wraz ze zintegrowanymi procesorami graficznymi Intel® HD Graphics 530. Główną różnicą pomiędzy modela OptiPlex 3046, a OptiPlex 3040 jest pamięć RAM. W nowym modelu Dell OptiPlex 3046 firma Dell® dała możliwość zainstalowania pamięci o wyższej częstotliwości taktowania – do 2133 MHz.

 

I zasadniczo to wszystko. Dell® OptiPlex 3046 to, jak wspominaliśmy wcześniej, ewolucja, ale nie rewolucja. Można uznać, że firma Dell® wyszła  z założenia, że jeżeli coś działa, to nie ma potrzeby tego zmieniać. Nadal jest to pewna i sprawdzona konstrukcja, która towarzyszy w codziennej pracy w tysiącach biur na całym świecie, a dodatkowe herce pamięci tylko wspomogą użytkownika w trudach dnia powszedniego. Słowem końca warto wspomnieć, że komputery Dell® OptiPlex w wersji "skrzyniowej", produkowane na rynek europejski, pochodzą z rodzimej fabryki Dell® znajdującej się w Łodzi.

 

Po więcej informacji o stacjonarnej serii komputerów OptiPlex zapraszamy do artykułu Komputery OptiPlex w nowej odsłonie.

Infolinia 34 340 59 41

COCON SYSTEMY KOMPUTEROWE
SP. Z O.O. SP. K.
ul. Dworcowa 10A, 46-300 Olesno
NIP: 5761586447, REGON: 382294250