Dell® Inspiron® 3551 - Klasyczny i elegancki

Laptop Dell Inspiron z serii 3000 to elastyczne i mobilne urządzenie, które cieszy się dużą popularnością wśród osób nie potrzebujących mocnych i wydajnych podzespołów. Dokładne wykonanie i solidna konstrukcja to standard firmy Dell. Inspiron 3551 również wpisuje się w te standardy. Całość wygląda spójnie i solidnie. We wnętrzu znajdziemy najnowsze podzespoły które zapewnią odpowiednią moc. Twórcy tego modelu stworzyli wszechstronne urządzenie, z którego można korzystać pracując w domu czy biurze.

Wygląd zewnętrzny

Oglądając Dell® Inspiron ™ 3551 na pewno zwrócimy uwagę na niewielkie jak na laptop z 15-calowym ekranem wymiary tego modelu – całość dzięki zastosowaniu najnowszych podzespołów została znacznie odchudzona. Obudowa wykonana została z czarnego tworzywa z chropowatą powierzchnią pokrywy, co zapobiega wszelkim zarysowaniom i śladom palców. Kolejny element to klawiatura wyspowa typu „chiclet”. Klawisze mają niewielki skok dzięki czemu pisanie wygodne i a oddzielny blok numeryczny usprawni wykonywanie wszelkiego rodzaju obliczeń. Poniżej znajduje się duży touchpad umiejscowiony lekko niesymetrycznie na lewo od środka. Osoby często korzystające z multimediów ucieszy obecność kamerki internetowej, której towarzyszy mikrofon umożliwiający prowadzenie rozmów. Dwa 2,5 watowe głośniki z kontrolerem Waves MaxxAudio® pozwolą usłyszeć dokładnie każdy dźwięk podczas oglądania filmu czy prowadzenia wideokonferencji.

Procesor | Pamięć RAM | Grafika

Przeglądając specyfikacje Dell® Inspiron™ 3551 dowiemy się że zostały w nim zamontowane procesory z rodziny Intel Celeron lub Intel Pentium. Taktowanie obu modeli procesorów CPU wynosi 2.58 GHz wraz z 1MB pamięć cache. W procesorze Intel® znajduje się zintegrowana karta graficzna Intel® HD Graphics współdzieląca pamięć graficzną z systemową. Ergonomiczne rozwiązania takie jak użycie jednego gniazda SODIMM obsługującego aż 4 GB pamięci o obniżonym napięciu DDR3L i taktowaniu 1333MHz, czy użycie zintegrowanej karty graficznej bezpośrednio rzutują na wielkość i mobilność całego notebooka.

 

Dysk twardy | Łączność

Dell ® Inspiron ™ 3551 wyposażony został w 2,5”-calowy dysk twardy SATA o prędkości obrotowej 5400 obr./min i pojemności 500GB. Taka przestrzeń pozwoli komfortowo przechowywać, zarządzać i gospodarować wszelkimi danymi, bez obaw o to że zabraknie miejsca podczas pracy.

W dzisiejszych czasach coraz większego znaczenia nabierają wszelkiego sposoby komunikacji z siecią internet poprzez standardy bezprzewodowe. Mobilne urządzenie Dell® Inspiron™ 3551 używa do komunikacji kartę sieci bezprzewodowej w standardzie Wi-Fi 802.11b/g/n/ac. Wraz z kartą występuje dodatkowy wbudowany moduł bluetooth 4.0 umożliwiający przesyłanie plików między dwoma urządzeniami na niewielkie odległości.

 

Ekran | Złącza

Dell® Inspiron™ 3551 występuje w konfiguracji z jednym rodzajem wyświetlacza w rozmiarze 15,6”. Jest to błyszcząca matryca w rozdzielczości HD (1366 x768) i częstotliwości odświeżania 60Hz. Maksymalny kąt otwarcia pokrywy ekranu wynosi 135 stopni.

W 15,6”-calowym laptopie zamontowano najpopularniejsze i najczęściej używane gniazda. Wszelkie złącza Dell® Inspiron™ 3551 zostały rozmieszczone na bocznych krawędziach.  Wśród zewnętrznych gniazd znajdują się:

 • 1 x złącze sieciowe RJ-45,
 • 2 x złącze USB 2.0
 • 1 x złącze USB 3.0
 • 1 x złącze HDMI
 • 1 x złącze combo audio(słuchawki/mikrofon)
 • 1 x gniazdo kart SD

oraz wewnątrz notebooka:

 • 1 x gniazdo NGFF(kompaktowy następca interfejsu mSATA)

 

Wymiary | Waga

Dell® Inspiron™ 3551 jest niezwykle poręcznym i kompaktowym laptopem o stosunkowo niewielkich wymiarach:

 • Szerokość;               380 mm,
 • Głębokość:              260,3 mm,
 • Wysokość:               21,7 mm
 • Masa                         2,2 kg

Zasilanie | System

Dell® Inspiron ® 3551 posiada możliwość montowania dwóch typów baterii litowych 4-ogniwowych. Pierwsza z nich ma pojemność 40 Whr, druga większa aż 47 Whr. Długość pracy na baterii podana przez producenta wynosi 8 godzin przy normalnym użytkowaniu. W razie potrzeby laptop możemy szybko doładować zasilaczem o mocy 45W.

System operacyjny to kolejny ważny element każdego urządzenia. Dla użytkownika istnieje szeroka oferta możliwości. Dell® Inspiron® 3551 umożliwia wybór systemu operacyjnego do własnych potrzeb w ofercie znajdują się system z rodzimy Microsoft® - Windows® 8.1 64 bit z interfejsem kafelkowym „Metro”. Kolejnym systemem oferowanym jest system Ubuntu z rodziny Linux. Jest alternatywą dla użytkowników którzy nie preferują systemu Windows.

Podsumowanie

Dell® Inspiron® 3551 to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób poszukujących niedrogiego i mobilnego rozwiązania dla domu i podstawowych zastosowań biurowych. Najnowsze podzespoły zapewnią odpowiednią moc do wykonywania podstawowych prac biurowych a solidne wykonanie zapewni trwałość konstrukcji. Mocna bateria pozwoli na dłuższą pracę z dala od źródła zasilania co w połączeniu  z niewielką wagą sprawia że urządzenie to zyskuje na mobilności. Szukając niedrogiego i dobrego rozwiązania do podstawowych zadań domowych i biurowych warto skierować swój wzrok w stronę Dell® Inspiron® 3551.

 

Infolinia 34 340 59 41

COCON SYSTEMY KOMPUTEROWE
SP. Z O.O. SP. K.
ul. Dworcowa 10A, 46-300 Olesno
NIP: 5761586447, REGON: 382294250