Dell® Latitude® 7350 – multimedialne urządzenie „2 w 1” w biznesowej klasie

W obecnych czasach coraz większe znaczenie jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny ma jego mobilność i uniwersalność. Firma Dell® wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów i panujących trendów wprowadziła do swojej oferty nowość – multimedialny laptop klasy biznesowej w  formie urządzenia „2 w 1”. W tym przypadku jest to urządzenie mające pełnić funkcję laptopa i tabletu. Urządzenie idealnie wpasowało się w niszę pomiędzy modelami 12,5 a 14 calowymi latitude serii 7000. Jak łatwo się domyślić jest to 13,3-sto calowy laptop który otrzymał nazwę Dell® Latitude® 7350.

 

Wygląd zewnętrzny | Ekran

Laptop już na pierwszy rzut oka to urządzenie inne od pozostałych urządzeń serii 7000 latitude. Obudowa jest nieco grubsza i bardziej zaokrąglona. Widać wyraźnie mniejszą ilość złączy zewnętrznych oraz ich inny rozkład. Na spodzie nie znajdziemy złącza dokowania oraz wyjmowanej baterii – w tym notebooku jest ona zintegrowana i umieszczona za matrycą. Opcjonalnie na wierzchniej pokrywie laptopa znajdziemy dodatkową kamerkę oraz czytnik linii papilarnych. Po otwarciu pokrywy naszym oczom ukaże się podświetlana klawiatura wyspowa typu „chiclet” oraz duży touchpad pod nią, który pozwala na obsługę za pomocą kilku palców jednocześnie. Nad klawiaturą znajdziemy specjalny suwak który służy do odpięcia ekranu od reszty laptopa i korzystania z niego jak z tabletu.

Sam Ekran w Dell® Latitude® 7350 jest 13,3-calowym pojemnościowym ekranem dotykowym. Posiada rozdzielczość Full HD (1920 x 1080) i pozwala na obsługę za pomocą aż 10 palców na raz. Jako że jest to ekran dotykowy posiada on błyszczącą powłokę zewnętrzną. Wykonany jest w technologii IPS dlatego pozwala uzyskać bardzo dobre kąty widzenia z każdej strony.

 

Procesor | Grafika

W laptopie Dell® Latitude® 7350 znajdziemy najnowsze i najbardziej energooszczędne procesory z rodziny Intel® Core™ M lub Intel® Core™ M vPro. Są to specjalne procesory przeznaczone do urządzeń mobilnych. Największą różnicą w stosunku do pozostałych procesorów z rodziny Intel® Core® jest to że procesory serii M nie wymagają aktywnego układu chłodzenia. Pozwala to znacznie zmniejszyć ilość miejsca zajmowanego przez procesor w urządzeniu oraz tym samym zmniejszyć wymiary całego urządzenia. Wydajność procesorów pozwala na komfortowe korzystanie z notebooka zarówno w pracy biurowej jak i podczas pracy z multimediami. Zmniejszona ilość wydzielanego ciepła, zmniejszone zapotrzebowanie na energię i brak wentylatora pozwala znacznie wydłużyć czas pracy całego urządzenia na zasilaniu bateryjnym.

WAŻNE! Polecamy zapoznanie się z wcześniejszym artykułem opisującym wydajność procesorów 4 generacji Intel® Core™.

Czwarta generacja procesorów Intel Core

 

Karta graficzna w Dell® Latitude® 7350 to karta zintegrowana Intel® HD Graphics 5300. Wykonana została w technologii Broadwell 14 nm co pozwoliło znacznie ograniczyć ilość zajmowanego miejsca i tym samym wymiary całego urządzenia. Nie wymaga dużej ilości energii a co za tym idzie pozwala znacznie ograniczyć zużycie energii przez laptop. Jej wydajność mieści się pomiędzy wydajnością kart Intel® HD Graphics 4000 a Intel® HD Graphics 4400.

 

Pamięć RAM | Dysk twardy

Dell® Latitude® 7350 pozwala na zainstalowanie 8GB pamięci niskonapięciowej DDR3L SDRAM o częstotliwości 1600 MHz. Pozwala to na pracę nawet z kilkoma aplikacjami na raz bez utraty wydajności. Jest to pamięć pracująca w trybie dual channel pozwalająca na szybszą komunikację poprzez magistralę z procesorem.

Na wszelkiego rodzaju dane w Dell® Latitude® 7350 mamy do dyspozycji dysk twardy półprzewodnikowy o pojemności aż do 512 GB. Pozwala to zmieścić bardzo duża ilość danych oraz uzyskać do nich bardzo szybki dostęp dzięki zastosowaniu dysków SSD, które cechują się bardzo dobrymi prędkościami odczytu i zapisu danych. Ich ogólna wydajność w porównaniu z dyskami magnetycznymi HDD jest nieporównywalnie większa dlatego obecność dysków SSD pozwala znacznie zwiększyć wydajność całego laptopa.

WAŻNE! Polecamy zapoznanie się z wcześniejszym artykułem opisującym wydajność dysków twardych

 

Wybór odpowiedniego dysku twardego

 

Łączność | Złącza | Czytniki

Dell® Latitude® 7350 pozwala na łączność z siecią internetową za pomocą karty sieci bezprzewodowej lub opcjonalnej karty sieci mobilnej. Laptop ten ze względu na niewielkie rozmiary nie posiada złącza RJ-45 pozwalającego na połączenie z siecią za pomocą kabla. Do łączności bezprzewodowej służy karta Intel® Dual Band Wireless-AC 7265 obsługująca standard 802.11 AC pozwalający korzystać z sieci o prędkości aż 1 Gb/s. Wraz z tą kartą występuje jeszcze dodatkowy moduł bluetooth pozwalający na szybką transmisję plików i multimediów na niewielkie odległości. Dla osób które często korzystają z laptopa mobilnie do dyspozycji jest opcjonalnie występująca karta łączności GSM – Dell® Wireless™ 5810e. Pozwala ona na łączność za pomocą sieci komórkowej w najwyższej obecnie dostępnej prędkości LTE.

Ważnym aspektem każdego laptopa jest również ilość i rodzaj występujących w nim złączy zewnętrznych pozwalających na znaczne rozszerzenie możliwości laptopa. Dell® Latitude® ze względu na swoje przeznaczenie i niewielkie rozmiary występuje tylko z najbardziej potrzebnymi złączami których rozkład i ilość kształtuje się następująco:

 • 1 x złącze audio,
 • 1 x złącze dokowania ekranu,
 • 1 x złącze mini DisplayPort,
 • 2 x złącze USB 3.0,
 • 1 x złącze karty SIM (opcjonalne),
 • 2 x złącze M.2 (wewnętrzne),
 • 1 x złącze blokady Noble Lock,

Oprócz tych wszystkich złączy zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych Dell® 7350 opcjonalnie wyposażony może zostać w dodatkowe czytniki. W standardowym wyposażeniu znajdziemy czytnik kart pamięci SD. Opcjonalnie w Dell® Latitude 7350 znajdziemy czytnik kart mikroprocesorowych służące choćby do czytania kart z elektronicznym podpisem oraz czytnik zbliżeniowy NFC i czytnik linii papilarnych stanowiący dodatkowe zabezpieczenie laptopa. Opcjonalnie możemy podłączyć zewnętrzny napęd w celu odtwarzania płyt CD/DVD.

 

System | Multimedia

Dell® Latitude® 7350 to laptop, który może zostać wykorzystywany jako tablet, między innymi dzięki możliwości rozdzielenia ekranu od klawiatury i reszty urządzenia. Aby możliwe było wykorzystanie pełnych funkcjonalności laptop ten wyposażony został w najnowszy system Microsoft® Windows® 8.1 64-bit w wersji standard lub pro. Dzięki nowemu interfejsowi kafelkowemu pozwala on optymalnie wykorzystać możliwości dotykowego ekranu laptopa i znacznie uprościć korzystanie z niego w formie tabletu.

Dell® 7350 wyposażony został w wysokiej jakości głośniki stereo pozwalające uzyskać niesamowitą jak na urządzenie tego typu jakość dźwięku. Oprócz nich istnieje możliwość podpięcia za pomocą złącza mini jack dodatkowych głośników zewnętrznych bądź słuchawek. Nad ekranem znajduje się zintegrowana kamerka internetowa 2 MP w rozdzielczości Full HD służąca do prowadzenia wideo-rozmów. Opcjonalnie z tyłu ekranu znajduje się kamerka 8 MP w rozdzielczości Full HD służąca do rejestrowania wideo i robienia zdjęć gdy korzystamy z funkcji tabletu.

 

Zasilanie | Wymiary

Dell® Latitude® 7350 posiada 30 Whr baterię litowo-polimerową z funkcją ExpressCharge™ pozwalającą na szybkie naładowanie baterii (poniżej dwóch godzin) przy wyłączonym laptopie. Bateria ta znajduje się z tyłu matrycy i w służy również jako bateria zasilająca tablet w momencie kiedy odepniemy matrycę od klawiatury. Opcjonalnie występuje dodatkowa bateria litowo-polimerowa z funkcją ExpressCharge™ umieszczona w części bazowej z klawiaturą. Takie rozwiązanie pozwala znacznie wydłużyć czas pracy na zasilaniu akumulatorowym i odciążyć ekran gdy korzystamy z funkcji tabletu. Gdy energii zacznie brakować to do ładowania akumulatorów służy zasilacz Dell® E5 o mocy 45 Wat.

Dell® Latitude® 7350 ze względu na swoją funkcjonalność urządzenia „2 w 1” posiada stosunkowo niewielkie wymiary i wagę które kształtują się następująco:

 • Szerokość:         320 mm,
 • Wysokość:         19.925 mm,
 • Głębokość:        229.73 mm,
 • Waga:                  1,66 kg.

Pozwala to na łatwe przenoszenie notebooka i wygodne korzystanie z Dell® 7350 jako tablet.

 

Podsumowanie

Dell® Latitude® 7350 to ciekawe rozwiązanie firmy Dell® dla osób które szukają urządzenia bardzo uniwersalnego i mobilnego. Może to być również dobra opcja dla osób które wahają się z wyborem pomiędzy niewielkim laptopem a tabletem. Urządzenie to oferuje bardzo dobrą wydajność, która pomimo zastosowania oszczędnych podzespołów zbliża się do wydajności laptopów biznesowych. Dużym atutem jest obecność opcjonalnie dwóch akumulatorów które pozwolą na znacznie dłuższą pracę urządzenia z dala od źródła zasilania. Dotykowy ekran w połączeniu z odłączanym ekranem pozwoli na wygodne korzystanie z urządzenia jak z normalnego tabletu z pełną funkcjonalnością systemu Windows® 8, a dodatkowe czytniki i złącza zewnętrzne pozwolą znacznie rozszerzyć możliwości tego hybrydowego urządzenia.

Infolinia 34 340 59 41

COCON SYSTEMY KOMPUTEROWE
SP. Z O.O. SP. K.
ul. Dworcowa 10A, 46-300 Olesno
NIP: 5761586447, REGON: 382294250