Laptop do 3500 zł – dobre rozwiązanie dla firm

Z biegiem czasu każdy sprzęt się starzeje. W obecnych czasach postęp technologiczny następuje bardzo szybko i prędzej czy później przychodzi moment kiedy decydujemy o wymianie naszego leciwego laptopa na nowy.

Zazwyczaj w takich sytuacjach mamy ściśle określony budżet a w  przypadku firm znaczenie ma też wartość zakupionego sprzętu. Do kwoty 3500 netto zakupiony sprzęt możemy rozliczyć jako środek nietrwały.

Firma Dell® wychodząc naprzeciw przygotowała bogatą ofertę laptopów do różnych zastosowań, głównie biznesowych.

Rozmiar laptopa ważnym czynnikiem

Rozważając zakup nowego laptopa warto wziąć pod uwagę czynniki dodatkowe tj. mobilność, czas pracy na baterii, rozmiar ekranu oraz waga laptopa.

Poniżej przedstawiamy listę laptopów firmy Dell® do kwoty 3500 zł:

 

11,6 cali

13,3 cali

14 cali

15,6 cali

17,3 cali

Dell Inspiron 3168

Dell Latitude 3380

Dell Latitude 3480

Dell Inspiron 3567

Dell Inspiron 5767

Dell Latitude 3180

 

Dell Vostro 5468

Dell Vostro 3568

 

Dell Inspiron 3179

 

 

Dell Inspiron 5567

 

Dell Latitude 3189

 

 

Dell Vostro 5568

 

 

 

 

Dell Latitude 3580

 

 

WAŻNE! Zachęcamy do przeczytania artykułu „laptop do 2500 zł”

 

Laptop do 2500 zł

 

Ekran

Wybierając laptopa do 3500 zł w ofercie firmy Dell® znajdziemy konfiguracje z ekranami zarówno dotykowymi jak i tradycyjnymi. Matryce bez funkcji dotykowych występują w dwóch odmianach: matowe oraz matryce błyszczące. Najczęściej występują w rozdzielczościach HD 1366 x 768, HD+ (1600 x 900) oraz Full HD (1920 x 1080).

 Wybierając matryce z większą rozdzielczością zyskamy większy obszar roboczy a wybierając matryce matowe unikniemy wszelkich refleksów świetlnych.

Wśród matryc dotykowych znajdziemy matryce HD oraz matryce Full HD. Również w tym przypadku wybierając matryce o większej rozdzielczości zyskamy większy obszar roboczy jednak w tym przypadku nie będziemy mogli wybrać matrycy matowej ponieważ wszystkie matryce dotykowe są standardowo błyszczące.

 

Procesor

Procesor to ważny element każdego laptopa. To on w znacznym stopniu decyduje o wydajności, zarządzaniu energią i czasem pracy na baterii.

Firma Dell® w swojej ofercie laptopów do 3500 zł przygotowała konfiguracje z wieloma modelami procesorów z bardzo popularnej i cenionej rodziny procesorów Intel® Core® zaczynając od i3 poprzez i5 aż do najwydajniejszych jednostek i7 zarówno z 6 generacji jak i najnowszej 7 generacji. Procesory te pozwalają osiągnąć wysoką wydajność laptopa przy niewielkiej ilości wydzielanego ciepła co pozwoli na mniejszy pobór energii i dłuższą pracę na baterii.

 

Pamięć RAM | Dysk twardy

Obecnie najczęściej spotykanym rodzajem pamięci w notebookach jest pamięć RAM DDR4. Firma Dell® w swojej ofercie do 3500 zł przygotowała konfiguracje z 4  / 8 / 16 GB pamięci RAM DDR4. Taka ilość powinna wystarczyć do nawet najbardziej złożonych zadań, a w ekstremalnych przypadkach można ją zawsze rozszerzyć o dodatkowe kości.

Istotnym podzespołem przy wyborze laptopa jest dysk twardy. W ofercie firmy Dell® do 3500 zł znajdziemy konfiguracje zarówno z dyskami magnetycznymi HDD, dyskami hybrydowymi SSHD jak i w najbogatszych konfiguracjach z dyskami SSD. Najwięcej konfiguracji znajdziemy z dyskami HDD o pojemnościach 320GB /500 GB / 1TB. Dyski te oferują bardzo dużą przestrzeń na dane kosztem wydajności. Ich przeciwieństwem są dyski SSD oferujące bardzo dużą wydajność kosztem przestrzeni na dane. W ofercie Dell® do 3500 zł znajdziemy konfiguracje z 128 GB SSD. Rozwiązaniem pośrednim są dyski hybrydowe SSHD które oferują stosunkowo dobrą wydajność i dużą przestrzeń na dane. W ofercie Dell® do 3500 zł znajdziemy konfiguracje z 500GB lub 1 TB SSHD.

WAŻNE! W celu poszerzenia wiedzy o rodzajach dysków i ich zastosowaniach zachęcamy do przeczytania artykułu o rodzajach dysków twardych na naszym blogu

 

Wybór odpowiedniego dysku twardego

 

Układ graficzny

Wśród urządzeń mobilnych takich jak laptop obecnie coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest stosowanie karty zintegrowanej z procesorem co pozwala ograniczyć pobór energii i wydłuża długość pracy na baterii. Firma Dell® wychodząc naprzeciw najnowszym trendom i technologiom zaoferowała konfiguracje z kartami graficznymi zintegrowanym oraz w najwydajniejszych jednostkach karty dedykowane firm nVidia® lub AMD®. Wśród kart zintegrowanych znajdziemy w zależności od wybranego procesora Intel® HD Graphics 5500, Intel® HD Graphics 520 oraz Intel® HD Graphics 620. Pozwolą one na wykonywanie średniozaawansowanych zadań i dłuższą pracę na baterii nawet przez kilka godzin. Dla najbardziej wymagających zadań takich jak prace graficzne czy „granie w gry” powstały konfiguracje z dedykowanymi kartami graficznymi.

 

Karty rozszerzeń

Karty rozszerzeń pozwalają wyposażyć laptop w dodatkowe funkcjonalności. Jedną z takich kart jest karta sieciowa. Pozwala ona na łączność z bardzo ważnym w obecnych czasach medium jakim jest sieć internet. Firma Dell® w konfiguracjach do 3500 zł oferuje laptopy z kartami sieci bezprzewodowej firm Intel® oraz Dell®. Dodatkowo karty te są opcjonalnie wyposażone w dodatkowy moduł bluetooth pozwalający na szybkie przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami na niewielkie odległości. Te rozwiązania pozwolą na komfortową pracę i łączność z siecią internetową bez konieczności użycia kabli.

 

System i oprogramowanie

Oprócz części sprzętowej ważnym elementem każdego laptopa jest część programowa z jej podstawowym narzędziem a mianowicie systemem operacyjnym. Firma Dell® w swojej ofercie do 3500 zł przygotowała konfiguracje z kilkoma wersjami systemów Microsoft® Windows® oraz Linux®. Systemy z rodziny Windows® są najczęściej używanymi systemami na rynku komputerów dlatego wybierając konfiguracje z dowolnymi systemami Windows® 7 lub Windows® 10 będziemy mieć dostęp do największych zasobów programów i narzędzi. Wybierając konfiguracje z ekranem dotykowym i systemem Windows® 7 / 10  otrzymamy doskonałe rozwiązania i intuicyjną obsługę dzięki nowemu interfejsowi kafelkowemu „metro”.

Dodatkowo niektóre konfiguracje z tymi systemami w ofercie firmy Dell® wyposażone zostały w oprogramowanie biurowe Microsoft® Office®, które znacznie ułatwia i usprawnia wszelkie prace biurowe.

 

Dodatkowe Funkcjonalności

W ofercie laptopów do 3500 zł firmy Dell znalazły się konfiguracje wyposażone w dodatkowe narzędzia i funkcjonalności które bardzo przydają się przede wszystkim firmom. Jedną z takich funkcjonalności jest odczytywanie za pomocą specjalnego czytnika kart mikropocesorowych (SC) tzw. "smart card". Pozwala to na korzystanie m.in. z cyfrowego podpisu i tym samie znacznie ułatwiając obsługę wszelkich dokumentów i procedur związanych z prowadzeniem firmy.

Kolejną funkcjonalnością jest zabezpieczenie laptopa przed niepowołanym dostępem poprzez odcisk palca. Możliwe to jest dzieki wbudowanemu opcjonalnemu czytnikowi linii papilarnych. Dzięki temu zyskujemy większe bezpieczeństwo i pewność ochrony naszych danych co jest bardzo ważne szczególnie dla firm.

Możliwości rozbudowy

Wybierając laptopa do 3500zł warto zastanowić się nad jego przeznaczeniem i czasem użytkowania. Często może okazać się że ma to być sprzęt „na lata” co oznacza że warto przy jego wyborze wziąć pod uwagę możliwości jego przyszłej rozbudowy czy wymiany poszczególnych elementów jeśli okaże się że są one niewystarczające. W takim przypadku firma Dell® jako jedyna wyciąga pomocną dłoń w stronę klientów i oferuje możliwość otwierania sprzętów i wymiany poszczególnych podzespołów bez utraty gwarancji na laptop. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla firm, które bardzo często mają ograniczony budżet i nie mogą pozwolić sobie na najdroższe sprzęty, a dopiero w późniejszym czasie dostają dodatkowe fundusze na rozbudowę tych urządzeń. Zakupując laptopy firmy Dell® firmy te czy inni użytkownicy bez problemu będą mogli wymienić sobie dowolny podzespół i zachować gwarancję i wsparcie techniczne.

Warto przy wyborze laptopa zastanowić się jakie złącza zewnętrzne będą nam potrzebne czyli innymi słowy jakie urządzenia będziemy do tego laptopa podłączać. W obecnych czasach kiedy główny nacisk kładzie się na komfort pracy i użytkowania urządzeń ważne aby laptop posiadał następujące złącza:

  • Złącze HDMI – pozwalające na cyfrowe przesyłanie za pomocą jednego kabla dźwięku,
  • Złącze USB 3.0 – pozwalające na szybkie przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami, prawie 10-krotnie szybsze niż USB 2.0,
  • Złącze RJ-45 – pozwalające na przewodową łączność z siecią internet,
  • Złącze Audio – pozwalające na podłączanie dodatkowych głośników czy słuchawek.

Firma Dell® w większości konfiguracji wyposażyła swoje notebooki w taki zestaw złącz co powoli na bezproblemowe podłączanie najnowszych urządzeń. Jeśli taka ilość złącz okaże się niewystarczająca to zawsze można podłączyć dodatkowy replikator portów za pomocą kabla USB lub w przypadku notebooków biznesowych firmy Dell® poprzez specjalne złącze na spodzie notebooka. Zastosowanie tego złącza głównie w serii Dell® Latitude® z oznaczeniem E pozwala na komfortową pracę i przenoszenie laptopa, gdzie za pomocą jednego przycisku wypinamy notebooka ze stacji dokującej.

WAŻNE! Zachęcamy do przeczytania artykułu o najnowszej stacji dokującej firmy Dell® D3100 na naszym blogu

 

Replikator portów D3100

 

Gwarancja

Wybór odpowiedniej gwarancji może mieć kluczowe znaczenie dla dalszego użytkowania sprzętu. Ma ona szczególne znaczenie w przypadku firm, gdzie bardzo często oczekuje się w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu szybkiej reakcji serwisu. W tym aspekcie firma Dell® pozostawiła konkurencje daleko w tyle. Wraz ze swoim sprzętem oferuje ona usługę wsparcia technicznego z trybem Next Business Day. W zależności od wybranego sprzętu może to być usługa 2 letniego lub 3 letniego wsparcia Basic Next Business Day albo 3 letniego wsparcia ProSupport Next Business Day.

Tryb NBD polega na tym że w przypadku wystąpienia awarii, problem zgłaszamy telefonicznie do obsługi technicznej. Konsultant podejmie razem z technikiem próbę diagnostyki i zdalnego rozwiązania problemu, a jeśli stwierdzi że te działania nie są wystarczające wyśle do nas serwisanta już następnego dnia roboczego. Takie rozwiązanie sprawia że sprzęt pozostaje u klienta, nie trzeba go nigdzie odsyłać, a naprawa jest wykonywana bardzo szybko znacznie skracając czas przestoju.

 

Podsumowanie

Dopasowanie odpowiedniego laptopa do konkretnych potrzeb nie jest zadaniem łatwym ze względu na ogrom konfiguracji i możliwości tego rodzaju sprzętu. Ograniczenie budżetu do 3500 zł również nie ułatwia sprawy. Ten artykuł miał za zadanie opisanie poszczególnych kluczowych cech laptopów do 3500 zł i ich ewentualnych możliwości zastosowań zarówno biurowych dla firm jak i domowych dla graczy. Po przeczytaniu tego artykułu wiedza na temat sprzętów oferowanych na rynku nie tylko firmy Dell® powinna znacznie się wzbogacić a wybór powinien stać się dużo łatwiejszy.
Firma Dell® w tym przedziale cenowym przygotowała bardzo ciekawe propozycje szczególnie dla firm gdzie znajdziemy sprzęty bardzo trwałe, mobilne i z bardzo dobrą opcją wsparcia technicznego na wypadek wszelkich awarii czy problemów.

Infolinia 34 340 59 41

COCON SYSTEMY KOMPUTEROWE
SP. Z O.O. SP. K.
ul. Dworcowa 10A, 46-300 Olesno
NIP: 5761586447, REGON: 382294250