Dell® U2715H – największa nowość wśród monitorów Dell

Firma Dell w ostatnim czasie zaczęła odświeżać swoją najwyższą linie zaawansowanych monitorów. Po sukcesie nowości wśród monitorów 24 calowych, czyli Dell U2415 na horyzoncie pojawił się nowy przedstawiciel monitorów 27 calowych, a mianowicie Dell Ultrasharp U2715H, który jest następcą bardzo popularnego modelu U2713HM.

Pierwsze spojrzenie

Monitory firmy Dell pakowane są karton, gdzie osobno występuje stopka, wyświetlacz, kable oraz płyty i instrukcje instalacji. Po zmontowaniu całości co zajmuje dosłownie kilka minut(wystarczy stopkę połączyć z wyświetlaczem na zatrzaski i podłączyć kable) mamy gotowy do pracy monitor. Na początek wzrok przyciąga bardzo stylowy design monitora Dell U2715H wraz z minimalistyczną ramką wokół wyświetlacza. Zadowoli to na pewno entuzjastów pracy jednocześnie na kilku monitorach, ponieważ pozwoli to na ograniczenie do minimum przestrzeni i ramki pomiędzy poszczególnymi monitorami. Zaglądając na tył zauważymy na pewno mnogość złącz umożliwiający na różne sposoby podłączać monitor do urządzeń zewnętrznych.

Przejdź do produktu w sklepie Dellowo.pl

Obraz budzący ogromne emocje

Najważniejszy element każdego monitora czyli wyświetlacz prezentuje się w Dell U2715H bardzo dobrze. Zastosowana matryca IPS pozwala wiernie odwzorować kolory i zwiększa do aż 178 stopni poprawne kąty widzenia obrazu zarówno w poziomie jak i  po odwróceniu monitora do pionu. Rozmiar wyświetlanego obrazu prezentuje się następująco:

 • Przekątna: 684.70 mm (27 cali)
 • Szerokość: 596.74 mm
 • Wysokość: 335.66 mm
 • Powierzchnia: 200301.75 mm2 (310.47 cali2)

27 cale w proporcji 16:9 pozwalają na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości WQHD czyli 2560 x 1440 pikseli przy odświeżaniu 60 Hz co znacznie zwiększa obszar roboczy i pozwala na bardziej komfortową prace. Zastosowany  w Dell U2715H panel 8- bit z podświetleniem krawędziowym LED pozwala na wyświetlenie aż 16.78 mln kolorów przy pokryciu 99% sRGB co sprawi że odbierany obraz będzie bardzo realistyczny i dokładny. Kontrast typowy wynosi 1000:1(dynamiczny 2Mln:1), a podświetlenie typowe to 350 cd/m2 co pozwala uzyskać wyraźny i jasny obraz. Dodatkowo powierzchnia wyświetlacza została pokryta specjalną powłoką AntiGlare 3H, która zabezpieczy przed zarysowaniami oraz pozwoli uniknąć refleksów i odbić na ekranie. Czas reakcji gray to gray w Dell U2715H wynosi zaledwie 8ms.

Regulacja na wiele sposobów

Monitor Dell Ultrasharp U2715H posiada ogromne możliwości regulacji, dzięki którym każdy będzie mógł odpowiednio do własnych potrzeb dostosować ustawienie i pozycję monitora na stanowisku pracy. W tym monitorze mamy następujące opcje regulacji:

 • Funkcja Swivel – umożliwiająca obrót monitora na podstawie o 45 stopni zarówno w lewo jak i w prawo, co ograniczy przestawianie monitora na podstawie za każdym razem kiedy będziemy chcieli choć trochę przekręcić monitor.
 • Funkcja Lift – umożliwiająca regulację wysokości wyświetlacza na stopce monitora. Zakres regulacji to 115 mm co pozwoli dokładne dopasowanie wyświetlacza do stanowiska pracy bez konieczności podkładania czegokolwiek pod stopkę monitora.
 • Funkcja Tilt – umożliwiająca regulację pozycji wyświetlacza względem płaszczyzny pionowej. Zakres regulacji to 5 stopni przy pochylaniu do przodu oraz 21 stopni przy pochylaniu do tyłu. Umożliwia to na jeszcze dokładniejsze dostosowanie pozycji wyświetlacza do własnych upodobań.
 • Funkcja Pivot – umożliwiająca na obrót wyświetlacza o 90 stopni względem płaszczyzny poziomej zarówno w lewo jak i w prawo. Pozwoli to na większe możliwości konfiguracji wielomonitorowych stanowisk oraz w każdym momencie na obrót wyświetlacza i prawidłowe wyświetlenie bardzo wąskich stron internetowych czy dokumentów bez konieczności ciągłego przewijania.
 • Funkcje OSD – umożliwiające cyfrową regulacje monitora, a dokładniej pozwalające na wybór źródła obrazu, regulacje jasności czy kontrastu i  innych ważnych ustawień poprzez przyciski menu wbudowane w monitor.

Łączność z innymi urządzeniami

Dell U2715H posiada bardzo wiele gniazd pozwalających podłączyć monitor do innych urządzeń. Wszystkie gniazda znajdują się z tyłu wyświetlacza w dolnej części, a wśród nich znajdziemy:

 • 1 x gniazdo kabla zasilającego
 • 2 x gniazdo HDMI (MHL)
 • 1 x gniazdo DisplayPort
 • 1 x gniazdo Mini DisplayPort
 • 1 x gniazdo DisplayPort wyjściowe (MST)
 • 1 x gniazdo Audio-Line wyjściowe
 • 1 x gniazdo USB wysyłania danych
 • 4 x gniazdo USB pobierania danych

Warto zwrócić szczególną uwagę na gniazda HDMI z funkcją MHL (Mobile High-Definition Link) pozwalające na podłączenie bezpośrednio do monitora urządzeń mobilnych i wyświetlanie obrazu z tych urządzeń na ekranie monitora oraz na gniazdo DisplayPort wyjściowe z funkcją MST (Multi-Stream Transport)pozwalający na łączenie monitorów za pomocą jednego złącza w komputerze w łańcuch i wyświetlenie różnych obrazów na każdym z nich. Pozwoli to na równoczesną pracę nad kilkoma rzeczami na raz.

Podsumowanie

Nowe monitory firmy Dell to bardzo ciekawe urządzenia, które poza odświeżonym wyglądem zostały wyposażone w nowe funkcje i złącza pozwalające zwiększyć komfort pracy. Ważną zmianą w wyglądzie monitora Dell U2715H jest minimalna ilość ramki wokół wyświetlacza co pozwala na bardzo wygodne łączenie wielu takich monitorów ze sobą. Obsługiwana rozdzielczość WQHD pozwala na zwiększenie obszaru roboczego i co za tym idzie wygodniejszą pracę poprzez wyświetlanie większej ilości detali i informacji na jednym obrazie. Mnogość złączy zewnętrznych pozwala wygodnie podłączyć monitor do innych urządzeń, a dodatkowe funkcje jak MHL czy MST pozwalają budować łańcuch monitorów i bezpośrednie podłączanie urządzeń mobilnych do monitora bez potrzeby uruchamiania i podłączania komputera. Sam wyświetlacz z matrycą IPS pozwala uzyskać bardzo dobre odwzorowanie kolorów i wyśmienite kąty patrzenia dla obrazu w poziomie jak i w pionie co znacznie uprzyjemni prace i patrzenie na monitor pod każdym kątem. Te wszystkie cechy sprawiają że monitor Dell Ultrasharp U2715H jest naprawdę znakomitym wyborem dla każdego zarówno do pracy jak i multimediów.

Infolinia 34 340 59 41

COCON SYSTEMY KOMPUTEROWE
SP. Z O.O. SP. K.
ul. Dworcowa 10A, 46-300 Olesno
NIP: 5761586447, REGON: 382294250