Monitor Dell® Ultrasharp® U2415 – lepsze spojrzenie na otaczający świat

Rozglądając się w poszukiwaniu dobrego monitora zarówno do pracy jak i domu warto zwrócić swój wzrok w kierunku nowości od firmy Dell®, a mianowicie monitora Dell U2415, który jest lepszym, odświeżonym następcą bardzo popularnego i cenionego modelu Dell U2412.

Pierwsze spojrzenie

Po rozpakowaniu kartonu, wyjęciu poszczególnych części, a mianowicie wyświetlacza oraz nogi monitora i kabli oraz zmontowaniu całości naszym oczom ukazuje się bardzo ciekawa konstrukcja. Dell U2415 nie posiada już tak jak jego poprzednik grubej ramki wokół wyświetlacza, a jedynie śladowe jej ilości bo zaledwie 6.7 mm, jego grubość również została znacznie uszczuplona i wynosi zaledwie 45.7 mm co w połączeniu z odświeżoną stopką w kolorze srebrnym nadaje całości niezwykłej elegancji i estetyki.

Obraz pełen emocji

Najważniejszym elementem całego monitora Dell U2415 jest oczywiście wyświetlacz. W tym modelu ma on 24,1 cala (61,13 cm2) oraz co może być bardzo istotne dla wielu osób rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli czyli jest w proporcji 16:10. Pozwala to na wyświetlanie większej ilości szczegółów co ograniczy przewijanie stron i dokumentów, a dodatkowo gdy obrócimy monitor do pionu za pomocą funkcji pivot to nawet szersze strony internetowe będą wyświetlały się w całości.

Zastosowanie matrycy IPS czyli In Plane Switching zapewnia że obraz niezależnie od kąta pod jakim na niego spojrzymy będzie wyświetlany prawidłowo z niezmienionymi kolorami, nawet wtedy kiedy odwrócimy monitor do pionu. Głębia wyświetlanych kolorów Dell U2415 to aż 16,78 miliona co przy pokryciu 99% palety sRGB daje bardzo dobre odwzorowanie kolorów.

Matryca posiada system podświetlania krawędzi diodami LED, a jej powierzchnia pokryta jest przeciwodblaskową powłoką o twardości 3H, która pozwala na pracę nawet w bardzo złych warunkach oświetleniowych. Jasność wyświetlanego obrazu to 300 cd/m2, a częstotliwość jego odświeżania to 60 Hz przy rozdzielczości 1920 x 1200. Czas reakcji Dell U2415 to dla trybu normalnego 8 ms gray to gray, a dla trybu szybkiego to aż 6 ms gray to gray.

Łączność na różne sposoby

Dell U2415 to monitor bardzo uniwersalny, który posiada bardzo wiele złącz umożliwiających podłączenie monitora do innych urządzeń. Wszystkie znajdują się w tylnej dolnej części, a wśród nich znajdziemy:

 • 1 x złącze zasilania
 • 2 x złącza HDMI (MHL)
 • 1 x złącze DisplayPort wejściowe
 • 1 x złącze Mini DisplayPort wejściowe
 • 1 x złącze DisplayPort wyjściowe (MST)
 • 1 x złącze Audio Line-out wyjściowe
 • 1 x złącze przesyłania danych USB
 • 4 x złącze pobierania danych USB

Taki zestaw zapewni że nie będzie problemów z podłączeniem monitora do jakiegokolwiek komputera czy notebooka, a dzięki temu na komfortową pracę na 24 calach.

Dell U2415 poprzez zastosowanie minimalnych wymiarów ramki wokół wyświetlacza umożliwia na wygodne łączenie kilku monitorów co pozwala uzyskać kilkukrotnie większy obszar roboczy i  przez to zwiększa wygodę użytkowania oraz komfort pracy.

Dla osób które mają bardzo mało miejsca na biurku firma Dell przygotowała możliwość montażu monitora na ścianie dzięki specjalnym otworom z tyłu obudowy w standardzie VESA 100 x 100.

Ustawienia według własnych potrzeb

Odświeżony monitor 24 calowy serii Ultrasharp firmy Dell posiada ogromne możliwości konfiguracji ustawienia zarówno w pionie jak i poziomie. Pozwalają  na to przeróżne funkcje takie jak:

 • Swivel – pozwalająca dzięki obrotowej podstawie na obrót monitora o 45 stopni zarówno w prawo jak i lewo.
 • Lift – pozwalająca na regulację wysokości monitora aż o 115 mm.
 • Tilt – pozwalająca na regulację pochylenia monitora do przodu o 5 stopni oraz do tyłu aż o 21 stopni względem płaszczyzny pionowej
 • Pivot – pozwalająca na obrót całego wyświetlacza o 90 stopni zarówno w prawo jak i lewo do pozycji pionowej

Takie olbrzymie możliwości ustawień pozwalają dostosować pozycję Dell U2415 indywidualnie dla upodobań każdego użytkownika, a dodatkowa funkcja pivot przyda się osobom które pracują na wielu monitorach i potrzebują na ustawienie jednego z nich do pionu, aby np. wygodniej przeglądać dokumenty czy pocztę.

Poza tymi możliwościami firma Dell wyposażyła monitor U2415 o dodatkowo dołączane oprogramowanie Dell Display Manager oraz bogate w funkcje menu OSD, które pozwala na ustawienie jasności, kontrastu, źródła obrazu, kolorów wyświetlania, właściwości obrazu, zarządzania energią oraz innych danych potrzebnych na spersonalizowanie obrazu do własnych upodobań.

Duży wyświetlacz przyjazny środowisku

Monitor Dell Ultrasharp U2415 ma jak na 24 cale bardzo niewielkie wymiary oraz wagę co pozwala zaoszczędzić miejsce oraz nadaje estetyki miejscu pracy. Kształtują się one następująco:

Z podstawą:

 • Wysokość:         402,9 – 517,9 mm
 • Szerokość:         532,2 mm
 • Głębokość:        205 mm
 • Waga:                  6,69 kg

Bez podstawy:

 • Wysokość:         350,6 mm
 • Szerokość:         532,2 mm
 • Głębokość:        45,7 mm
 • Waga:                  4,25 kg

Dell U2415 to bardzo przyjazny środowisku monitor, który zużywa do swego działania jedynie 23 Wat energii przy typowej pracy oraz posiadający specjalne funkcje oszczędzania energii. Na dodatek został on wyprodukowany z jak najmniej szkodliwych materiałów. Przy produkcji szkła pominięto arsen oraz rtęć, a wnętrze jest bez bromu i polichlorku winylu.

Podsumowanie

Dell Ultrasharp U2415 to ciekawa propozycja dla osób które poszukują monitora z olbrzymimi możliwościami konfiguracji zarówno obrazu jak i pozycji samego monitora. Może spodobać się również tym którzy poszukują monitora pozwalającego na podłączenie do źródła obrazu na wiele sposobów. Poza tym monitor ten niewątpliwie prezentuje się bardzo elegancko, a poprzez ograniczenie do minimum ramki wokół wyświetlacza znajdzie szersze zastosowanie wśród osób chcących połączyć kilka wyświetlaczy w jeden wielki obraz. Dell U2415 to naprawdę monitor godny polecenia zarówno do pracy jak i do domu.

Infolinia 34 340 59 41

COCON SYSTEMY KOMPUTEROWE
SP. Z O.O. SP. K.
ul. Dworcowa 10A, 46-300 Olesno
NIP: 5761586447, REGON: 382294250