Dell® Optiplex® 9020 All in One- Jedno urządzenie, a tak wiele możliwości.

 

Optiplex 9020 – Nowoczesny komputer będący połączeniem przemyślanej konfiguracji podzespołów i wysokiej klasy ekranu Full HD zamknięte w jednej obudowie. Konstrukcja All In One oszczędzi miejsce na biurku, natomiast dotykowy ekran zamieni pracę w przyjemność.  

Szybki przegląd

Realizowanie skomplikowanych zadań  wymaga wydajnego sprzętu. Zestaw składający się z komputera, monitora, klawiatury i myszy zajmował sporo miejsca na biurku a przeniesienie go w inne miejsce było kłopotliwe. Ponadto powstawała spora plątanina kabli i przewodów, co było nieestetyczne i uciążliwe podczas sprzątania. Firma Dell oferuje rozwiązanie które pozbędzie się tego problemu - Optiplex 9020. Efektowny komputer zawierający w sobie wysokiej klasy podzespoły które sprostają większości wymagających zadań zamknięte w obudowie All in One.

 

Zaraz po rozpakowaniu ukazuje się pierwsza zaleta komputera. Przyjemna w dotyku, estetycznie wykonana srebrna obudowa, doskonale kontrastuje z ciemnem obramowaniem ekranu, co sprawia, że komputer zyskuje efektowny i nowoczesny wygląd. Solidna podstawa zapewnia stabilność oraz daje możliwość regulacji kąta pochylenia, co pozwala na komfortową pracę w dogodnej pozycji.

 

Złącza zewnętrzne

Optiplex 9020 jest bogato wyposażony w złącza zewnętrzne, umożliwiając podłączenie wielu dodatkowych urządzeń.

 

Z tyłu są do dyspozycji:

 

 • Dwa porty PS/2 do podłączenia dodatkowej klawiatury i myszy.
 • dwa szybkie porty USB 3.0,
 • cztery porty USB w wersji 2.0,
 • złącze HDMI
 • multifunkcyjne gniazdo mini-jack do podłączenia mikrofonu lub słuchawek 
 • gniazdo RJ-45 do podłączenia sieci Ethernet
 • złącze VGA
 • gniazdo kabla zasilającego.

 

 

 

 

 

Z lewej:

 • dwa porty USB 3.0
 • czytnik kart pamięci „8w1”
 • gniazdka mini-jack dla mikrofonu i słuchawek lub zewnętrznych głośników

 

 

 

 

 

 

Z prawej:

 • przycisk zasilania 
 • przyciski regulacji głośności
 • tacka napędu DVD-RW

 

 

 

 

 

Ponadto komputer jest wyposażony w moduły łączności bezprzewodowej – Wi-Fi pracujące w standardzie a/b/g/n oraz  Bluetooth™

 

 

Przemyślana konfiguracja podzespołów

 

 

Największym elementem Optiplex’a 9020 AiO jest wysokiej klasy ekran o przekątnej 23 cali z podświetlaniem WLED. Dzięki matowej powierzchni ekranu nie powstaje efekt lustra i można komfortowo pracować, nawet przy mocnym oświetleniu. Wyświetlany obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) imponuje jakością, oko cieszy doskonała głębia kolorów i nasycenie barw.
Dostępne są również konfiguracje posiadające błyszczący ekran Full HD wraz z funkcją multi-touch, która umożliwia obsługę komputera za pomocą dotyku jak również gestów wykonywanych na ekranie np. powiększenie zdjęcia wykonuje się za pomocą tzw. „uszczypnięcia”.


W głębi obudowy, tuż za ekranem umieszczone są najważniejsze podzespoły komputera. Sercem całej konstrukcji są energooszczędne procesory Intel® Core™ czwartej generacji. Dostępnych jest kilka konfiguracji spośród których można wybrać:

 

 • Czterordzeniowy Intel® Core™ i7 czwartej generacji. Układy z tej serii są najwydajniejsze w swojej klasie, przeznaczone do radzenia sobie z wyjątkowo trudnymi zadaniami wymagającymi ekstremalnej wydajności np. Tworzenie skomplikowanego projektu inżynierskiego, kompresja materiału wideo w jakości HD lub renderowanie zaawansowanej grafiki 3D. Wbudowane cztery rdzenie w połączaniu z technologia Hyper-Threading- pozwalają na jednoczesną pracę aż ośmiu aplikacji jednocześnie bez utraty płynności i szybkości działania. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby uruchomić więcej aplikacji, jednakże osiem z nich będzie pracować na pełnej wydajności. Dodatkowym atutem jest wsparcie dla wirtualizacji oraz obsługa technologii TurboBoost podnoszącej skokowo wydajność procesora w sytuacji gdy potrzebna jest dodatkowa moc obliczeniowa.

 • Czterordzeniowy Intel® Core™ i5 Są to również bardzo wydajne jednostki, jednakże ich wydajność w porównaniu do i7 jest nieco niższa. Ponad to nie posiada wsparcia technologii Hyper-Threading.

 

 

Procesory Intel® Core™ zostały zbudowane z wykorzystaniem najnowszej 22 nanometrowej technologii produkcji o kodowej nazwie Haswell, co przekłada się na wyższą wydajność oraz niższe zużycie energii, a co za tym idzie mniejsze wydzielanie ciepła. Sprawia to, że procesor nie wymaga skomplikowanych i głośnych układów chłodzenia.

Istotną zaletą, którą szczególnie docenią klienci biznesowi i administratorzy - jest wsparcie technologii Intel® vPro™. Pozwala ona na zdalną administrację komputerem na poziomie sprzętowym– poniżej systemu operacyjnego. vPro™ oferuje szeroki wachlarz możliwości, od zdalnego uruchomienia komputera - po instalację lub naprawę systemu operacyjnego. Komunikacja na poziomie sprzętowym, daje zaawansowane możliwości odczytu, zmiany ustawień BIOS’u, diagnozę np. uszkodzonego dysku twardego bez konieczności podchodzenia do komputera.

 

Nowy układ graficzny

Oprócz swojej wydajności, czwarta generacja Intel® Core™ posiada  wbudowany  chip graficzny Intel® HD Graphics 4600. Jest to nowsza wersja poprzedniego układu HD 4400. Podobnie jak procesor układ jest wykonany w 22 nanometrowej technologii produkcji i cechuje się znacznie wyższą wydajnością od swojego poprzednika. Pomimo iż zintegrowane grafiki Intel nie uchodzą za zbyt wydajne, producent zapewnia, że w tym wypadku jest inaczej. I rzeczywiście, HD Graphics 4600 jest zdecydowanie wydajniejszy, co prezentuje poniższe porównanie:

Osiągi Intel® HD Graphics 4600 pozwalają na komforotwą pracę nawet z wymagającymi multimediami, oraz doskonale sprawdza sie w bardziej zaawansowanych graficznie zastosowaniach.  

 

 

Ilość zainstalowanej pamięci operacyjnej to również bardzo istotna cecha każdego komputera. Ma niebagatelny wpływ na komfort i wydajność pracy, gdyż wszystkie używane przez nas programy przechowują dane niezbędne do działania w pamięci operacyjnej. Fabryczne konfiguracje Dell Optiplex są wyposażone w 4GB lub 8GB, co z pewnością sprosta wymagającym zadaniom przez długi czas. Gdyby jednak ta ilość okazała się niewystarczająca istnieje możliwość rozbudowy zainstalowanej pamięci. Płyta główna jest wyposażona w dwa banki, w których można zainstalować maksymalnie 16GB pamięci RAM DDR3 1600MHz.

 


Zależnie od wybranej konfiguracji, Optiplex 9020 posiada magnetyczny dysk twardy HDD o pojemności 500GB lub 1000GB(1TB). Jest to przestrzeń, wystarczająca aby pomieścić wiele tysięcy plików, zdjęć i innych istotnych danych. W sytuacji gdy dostępna przestrzeń stanie się niewystarczająca, w prosty sposób można dokonać wymiany na nośnik o większej pojemności.

 

Podsumowanie

Dell Optiplex 9020 All in One to starannie przemyślany komputer, wykonany z niezwykłą dbałością o szczegóły. Sama konstrukcja Dell Optiplex 9020 AiO poza swoją funkcjonalnością, staje się gustowną ozdobą biura, zmieniając je w nowoczesne środowisko pracy. Efektowne połączenie kolorów nadaje nowoczesny i stylowy wygląd. Jednocześnie zgodność z normą ENERGY STAR® 5.2 oraz obudowa wykonana w 10% plastiku pochodzącego z recyklingu świadczy o tym, że Optiplex 9020 jest przyjazny dla środowiska.
Poza nowoczesnym designem komputer wyróżnia się przemyślaną konfiguracją wydajnych podzespołów bazowych. Zastosowanie czwartej generacji procesorów Intel® Core™ i5 oraz i7 gwarantuje nowy standard szybkości działania w każdym wymagającym zadaniu. Praca na wielodotykowym wyświetlaczu Full HD za pomocą gestów sprawia, że wykonywanie wcześniej monotonnych czynności stanie się przyjemnością. Zależnie od konfiguracji Dell Optiplex 9020 AiO pracuje pod kontrolą fabrycznie zainstalowanego systemu operacyjnego Windows 7 Professional lub Windows 8 Professional.
Windows 8 to najnowszy produkt firmy Microsoft, następca udanej serii Windows 7. W nowej wersji znajdziemy znaczne usprawnienie działania i zwiększenie wydajności. Zmianie uległ także interfejs systemu - otrzymał nazwę Metro i został zaprojektowany pod kątem obsługi za pomocą dotyku. Cechuje się nowoczesnym i efektownym wyglądem, ikony są wyświetlane w formie kafelków co w połączeniu z wysokiej klasy dotykowym ekranem QHD+ zamienia pracę w rozrywkę

Infolinia 34 340 59 41

COCON SYSTEMY KOMPUTEROWE
SP. Z O.O. SP. K.
ul. Dworcowa 10A, 46-300 Olesno
NIP: 5761586447, REGON: 382294250