Dell® Vostro® 270 - dwa rozmiary - jeden komputer

 

Vostro 270 to w nowoczesny komputer zaprojektowany z myślą o pracy biurowej. Przemyślane konfiguracje podzespołów zostały zamknięte w eleganckich obudowach, czyniąc z nich stabilne a zarazem efektowne narzędzia pracy w każdym biurze. Dostępne dwa formaty obudowy ułatwią mu wpasować się na każde biurko.

Dwa wymiary obudowy

Firma Dell dokłada wszelkich starań alby ich produkty były w pełni elastyczne i dopasowane do potrzeb klientów i nie inaczej jest tym razem. Komputery Vostro są zaprojektowane z myślą o pracy w biurach i biznesie. Model 270 jest godnym reprezentantem tej serii. Zbudowany jest na bazie nowoczesnych podzespołów, umieszczonych w estetycznej czarnej obudowie, która jest dostępna w dwóch wariantach:

 
 • Midi Tower, MT – To najczęściej występujący format obudowy komputerowej o wymiarach:
  • wysokość 36.6cm
  • szerokość 17.5cm
  • długość 44cm. 

Na jej przednim panelu został umieszczony przycisk zasilania, przycisk RESET, opcjonalny - multifunkcyjny czytnik kart pamięci 19w1, dwa porty USB w wersji 2.0 i porty mini-jack do podłączenia zewnętrznych słuchawek i mikrofonu oraz nagrywarka DVD-RW. Z tyłu natomiast znajduje się gniazdo zasilania, cztery porty USB 3.0, dwa w wersji 2.0, gniazdo RJ-45 karty sieciowej i port VGA. Dużym plusem jest obecność cyfrowego złącza HDMI, oraz trzy gniazda mini-jack obsługujące głośniki w układzie 5.1

 
 • Smal Form Factor, SFF - to obudowa o znacznie mniejszych wymiarach od poprzednika:
  • wysokość 27.1cm
  • szerokość 10.0cm
  • długość 37.6cm. 

Jej niewielkie rozmiary to wielka zaleta dzięki której doskonale wpasuje się na każde biurko.

Komputer został wyposażony w te same złącza i przyciski co wersja Tower, różnicą w wersji SFF jest zamontowany czytnik kart pamięci typu „8w1” natomiast z tyłu do dyspozycji mamy cztery porty USB 2.0 i dwa w wersji 3.0

 

Dell udostępniając dwa warianty Vostro 270, znacznie ułatwia możliwość skonfigurowania wydajnego a zarazem ergonomicznego stanowiska pracy. Wielką zaletą obudowy MidiTower jest to, że pozwala na szybkie i łatwe rozbudowanie komputera o dodatkową pamięć RAM, kolejny dysk twardy lub kartę rozszerzeń. Klasyczna wersja Midi Tower to więcej niż zwykły komputer biurowy, wydajne podzespoły zamknięte w stylowej obudowie czynią z niego  efektywne narzędzie pracy. Mniejsza wersja SFF pomoże zaoszczędzić cenne miejsce na biurku, stając się jednocześnie gustowną ozdobą miejsca pracy. 

 

Wydajne konfiguracje

Decydując się na zakup Dell Vostro 270 możesz wybrać spośród kilku konfiguracji, które pozwolą dopasować komputer dokładnie do Twoich potrzeb. Przemyślany dobór podzespołów bazowych zapewnia wydajność i osiągi niezbędne w efektownej pracy. W ofercie są dostępne konfiguracje z wydajnymi procesorami Intel® Core™ trzeciej generacji:

 
 • Dwurdzeniowy Intel® Core™ i3-3240 to wydajny, energooszczędny procesor, który doskonale sprawdzi się w typowych zastosowaniach w biurze lub w domu. Wsparcie dla technologii Hyper-Threading pozwala na efektywną pracą kilku aplikacji równocześnie nie powodując spadku płynności działania.
 • Czterordzeniowy Core™ i5- 3470 to czterordzeniowa jednostka dysponująca znacznie większą mocą obliczeniową. Obsługa technologii Intel® TurboBoost 2.0 daje chwilowy przyrost wydajności, dzięki czemu, zyskuje się możliwość płynnej pracy nawet pod dużym obciążeniem w kilku aplikacjach jednocześnie.
 • Czterordzeniowy Core™ i5- 3470S to również czterordzeniowy procesor z obsługa technologii Intel® TurboBoost 2.0. Cechą odróżniająca go od poprzednika jest obniżone zapotrzebowanie na energię. Dzięki temu generuje znacznie mniej ciepła, przez co nie wymaga skomplikowanych i głośnych układówch chłodzenia, jednakże jego ogólna wydajność jest nieco niższa

 

Poniższy wykres obrazuje wydajności dostępnych procesorów

 

 

Procesory Intel® Core™ 3ciej generacji są zbudowane w oparciu o 22 nanometrowy proces technologiczny produkcji, co sprawia, że cechują się dużą wydajnością oraz niskim zużyciem energii. Mniejszy pobór energii relatywnie przekłada się na mniejsze wydzielanie ciepła, dzięki temu procesory nie wymagają skomplikowanych i głośnych układów chłodzenia. Sprawia to, że komputer zbudowany z ich wykorzystaniem będzie nie tylko wydajny ale i zdecydowanie cichszy.

 

Komputery Vostro 270 posiadają także wbudowany w procesor układ graficzny - Intel® HD Graphic 2500. Nie oferuje on, co prawda dużej wydajności, jednakże w zupełności wystarcza do codziennej pracy biurowej czy też przeglądania stron internetowych. Zależnie od wersji obudowy, dostępne są także konfiguracje z dedykowanymi kartami graficznymi

 

Wersja MT występuje w konfiguracjach z:

 • nVidia® GeForce® GT 640 z 1 gigabajtem pamięci GDDR5. Karta została zbudowana na podstawie architektury NVIDIA® Kepler dzięki której zyskała wysoką wydajność przy jednoczesnym niższym zapotrzebowaniu na energię. 
 • nVidia® GeForce® GT 620 z 1 gigabajtem pamięci GDDR3.

 

Wersja SFF występuje w konfiguracji z: 

 • nVidia® GeForce® GT 620 z 1 gigabajtem pamięci GDDR3
 

Poniższy wykres prezentuje wydajności dostępnych kart grafiki. Wszystkie jednostki oferują zdecydowanie wyższą wydajność od zintegrowanego układu Intel®. Dzięki temu zyskuje się możliwość obsługi bardziej wymagających graficznie programów. Karta GeForce GT 640 cechuje się zdecydowanie najwyższą wydajnością spośród pozostałych kart. Wybór tego układu z pewnością nie rozczaruje nawet wymagających użytkowników.


 

 

Charakter pracy biurowej często wymusza pracę z kilkoma uruchomionymi programami jednocześnie, powoduje to zwiększone wykorzystanie pamięci operacyjnej. W miarę wzrostu ilości i złożoności prac fabryczna ilość pamięci może nie wystarczyć. Dlatego konstrukcja Dell Vostro w prosty sposób umożliwia rozbudowę szybkiej pamięci RAM do maksymalnie 8GB DDR3 1600MHz. Taka ilość jest w pełni wystarczająca do komfortowej pracy w biurze, gdzie codziennością jest korzystanie z wielu aplikacji jednocześnie.

 

Za przechowywanie danych jest odpowiedzialny pojemny dysk twardy HDD. Oferowane konfiguracje są dostępne z nośnikami o pojemności 500GB i 1000GB. Pozwala to na pomieszczenie wielu tysięcy ważnych plików danych i projektów. Ponadto komputer jest wyposażony w moduły łączności bezprzewodowej w postaci: - Wi-Fi pracującego w standardzie b/g/n z maksymalną prędkością transmisji do 300Mbps.

Sprzętową konfiguracje komputera można dodatkowo wzbogacić o dodatkowe karty rozszerzeń. Producent przewiduje możliwość instalacji dodatkowych modułów na płycie głównej bez utraty gwarancji.

Dostępne są:

 • 3 sloty PCIe x1 - w wersi SFF jest dostępny jeden slot
 • 1 slot PCIe x16 – dostępny jedynie w konfiguracji bez dedykowanej karty graficznej,
 • 1 slot miniPCIe.

Umożliwiają one np. podłączenie dodatkowej karty sieciowej, bądź kontrolera dysków.

Podsumowanie

 

 

Komputer Dell Vostro to sprzęt biurowy na wysokim poziomie, gotowy podjąć się każdego zadania. Przemyślana konstrukcja składająca się z dobrze dobranych podzespołów, które w prosty sposób można rozbudować zapewnia efektywną i stabilną prace, tak ważną w każdej szanującej się firmie. Stylowa i dobrze stonowana obudowa występuje w dwóch wariantach rozmiarowych co z pewnością pomoże mu znaleźć odpowiednie miejsce na każdym biurku.

 

Infolinia 34 340 59 41

COCON SYSTEMY KOMPUTEROWE
SP. Z O.O. SP. K.
ul. Dworcowa 10A, 46-300 Olesno
NIP: 5761586447, REGON: 382294250