Dell® Precision® M3800 – Mobilna stacja graficzna dla profesjonalistów

 

Wydajność i możliwości stacjonarnej stacji graficznej zostały zamknięte w cienkiej obudowie notebooka. Precision M3800 zaprojektowano do realizowania najbardziej złożonych zadań, które teraz możesz wykonywać wszędzie tam gdzie chcesz.

 

Szybki przegląd

 

 

Dell Precision M3800 to stacja graficzna zaprojektowana z myślą o maksymalnej wydajności, jednocześnie pozwala komfortowo pracować mobilnie poza biurem.  Wszystkie elementy Dell Precision zostały dokładnie zaprojektowane i starannie wykonane z dbałością o szczegóły. Efektem jest ogromna moc obliczeniowa zamknięta w obudowie niewiele większej od ultrabook’a. Konstrukcja ma zaledwie 18 mm grubości. Smukła obudowa jest wykonana z przyjemnego w dotyku, obrabianego aluminium z lekko zaokrąglonymi bokami. Sprawia to, że całość wygląda bardzo elegancko i profesjonalnie. Ciekawym rozwiązaniem jest spodnia część jednostki zasadniczej, która została wykonana  z włókien węglowych. Sprawia to, że jest niezwykle wytrzymała, i dobrze chroni umieszczone wewnątrz podzespoły.

 

 

Precision M3800 posiada 15,6 calowy wysokiej klasy ekran dotykowy. Pracuje w imponującej rozdzielczości Quad HD+ 3200 x 1800 pikseli, która gwarantuje niezwykłą ostrość i szczegółowość wyświetlanego obrazu. Oko cieszą doskonale nasycone i niezwykle żywe kolory. Dostępne są również konfiguracje z ekranem o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080. Dodatkiem świadczącym o najwyższej jakości wykonania notebooka jest zabezpieczenie ekranu, warstwą pancernego szkła  Corning® Gorilla® Glass NBT™. Jest to niezwykle wytrzymała odmiana utwardzanego szła, gwarantująca  ochronę ekranu przed uderzeniem i zarysowaniami.

 

 

 

Złącza zewnętrzne

 

 

Dobrym posunięciem projektantów było rozmieszczenie złączy zewnętrznych z boku jednostki zasadniczej, bliżej mocowania pokrywy ekranu. Dzięki temu kable podłączonych urządzeń znajdują się maksymalnie daleko od podparcia nadgarstków i nie przeszkadzają w trakcie pracy.
Z lewej strony znalazł się port HDMI, pozwalający rozszerzyć możliwości notebooka o dodatkowy ekran lub projektor. Ponadto, dwa szybkie porty USB 3.0, multifunkcyjne gniazdo mini-jack, złącze zasilacza oraz mini DisplayPort. Z prawej strony mamy do dyspozycji po jednym porcie USB 2.0 i 3.0, oraz czytnik kart pamięci „3w1”

 

 

 

Wydajne podzespoły

 

 

Stacja graficzna dysponuje imponującą mocą obliczeniową dzięki procesorowi Intel® Core™ i7 czwartej generacji. Seria ta przeznaczona jest do bardzo wymagających i złożonych zadań. Dell Precision M3800 został wyposażony w jednostkę Core i7-4702HQ, która posiada 4 fizyczne rdzenie oraz wsparcie dla technologii Hyper-Threading. Dzięki niej, każdy fizyczny rdzeń obsługuje 2 wątki, co pozwala na równorzędną pracę aż 8-miu programów jednocześnie bez żadnych spowolnień ani zacięć. Natomiast technologia Turbo Boost chwilowo podwyższa taktowanie procesora powyżej nominalnego. Zastosowany procesor Core i7-4702HQ posiada nominalne taktowanie na poziomie 2.2GHz, w sytuacji kiedy potrzebna jest większa wydajność - technologia TurboBoost podnosi taktowanie aż do 3.2GHz. Przekłada się to na znaczne przyspieszenie wykonywanych operacji. Procesor jest zbudowany w oparciu o najnowszy 22 nm proces technologiczny produkcji. Daje to niższe zapotrzebowanie na energię oraz niski współczynnik wydzielania ciepła - TDP na poziomie 37W.

 

 

Porównanie wydajności pomiędzy zainstalowanym Intel® Core™ i7 a jednostkami innych serii często występujących w notebookach:

 

 

Profesjonalna stacja graficzna musi posiadać wydajną kartę grafiki. Dell Precision jest wyposażony w dedykowana kartę nVidia® Quadro™ K1100M z 2 GB pamięci GDDR5. Układ graficzny jest zbudowany na podstawie nowej architektury nVidia® Kepler™. Oferuje ona 3-krotny wzrost wydajności w stosunku do układów poprzedniej generacji.  Seria Quadro™ obsługuje również technologię równoległych obliczeń nVidia® CUDA™. Procesory graficzne(GPU) są o wiele bardziej wydajne od głównych procesorów(CPU), działanie technologii polega na przeniesieniu obciążenia związanego z wykonywaniem obliczeń z CPU na procesor graficzny. Na rynku jest wiele aplikacji potrafiących wykorzystać tę technologię np. AutoCAD, 3dsMAX. W efekcie otrzymuje się ogromny przyrost szybkości podczas wykonywania skomplikowanych zadań obliczeniowych.

Praca nad skomplikowanymi projektami, generuje wiele danych tymczasowych, które muszą być przechowywane w szybkiej pamięci operacyjnej. Dlatego też Dell Precision M3800 wykorzystuje do pracy szybkie pamięci RAM DDR3 1600MHz o obniżonym poborze mocy, z możliwością rozbudowy fabrycznie zainstalowanej pamięci do maksymalnie 16GB. Daje to efektywną nadmiarowość pozwalająć na realizowanie wielu zadań jednocześnie

 

 

Decydując się na zakup notebooka, oprócz szybkiego procesora  i wydajnej grafiki, istotnym elementem mającym wpływ na szybkość działania jest nośnik danych. Bowiem od jego możliwości zależy szybkość uruchamiania sytemu operacyjnego i najważniejszych programów. Oprócz oczywistej wydajności niezbędna jest także znaczna ilość wolnej przestrzeni, aby pomieścić wszystkie istotne dane. Dlatego konfiguracje Dell Precison M3800 dają możliwość wyboru spośród kilku nośników danych:

 

  • Magnetyczny dysk HDD o pojemności 1TB (1000GB)
  • Hybrydowy dysk SSHD o pojemności 500GB + 8GB flash
  • Półprzewodnikowy dysk SSD o pojemności 256GB i 512GB

 

Dobór odpowiedniego nośnika jest ściśle uzależniony od konkretnych potrzeb użytkownika, dlatego w wyborze właściwego nośnika, osobom mniej zorientowanym w temacie  może pomóc porównanie dysków dostępne  tutaj:

Porównanie nośników pamięci

 

Bardzo istotną cechą, która działa na korzyść Precision M3800, jest możliwość montażu dwóch dysków, jeden o rozmiarze 2.5 cala, drugi z kolei jest wpinany w złącze mSATA. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik zyskuje możliwość doposażenia notebooka o dodatkowy nośnik HDD lub SSD - zwiększając ilość dostępnego miejsca lub znacząco skracając czas uruchamiania systemu operacyjnego i najważniejszych programów. 

 

Podsumowanie

 

 

Jeśli szukasz profesjonalnego narzędzia pracy, którego nie powstydzisz się podczas spotkania biznesowego – Dell Precision M3800 spełni Twoje oczekiwania. Łączy w sobie to, co najlepsze w komputerze stacjonarnym i notebooku. Zaawansowana technologia i wydajność nowoczesnych podzespołów została upakowana do smukłej obudowy o grubości zaledwie 18mm. Staranne wykonanie z wysokiej jakości materiałów nadaje niezwykle efektowny i profesjonalny wygląd. Niewielka waga – 1.88 kg pozwala komfortowo przenosić notebooka w dowolne miejsce, a nawet pracować podczas podróży. A wydajny 6-komorowy akumulator o pojemności 91Wh, oraz mechanizmy oszczędzania energii sprawiają, że Dell Precision może pracować przez długi czas bez konieczności podłączania zasilacza.

Zaawansowana technologia procesorów Intel oraz grafiki nVidia oferują wydajność która w połączniu z specjalistycznym oprogramowaniem sprawia, że w Twojej kreatywności ogranicza cię jedynie wyobraźnia. Szeroka dostępność dodatkowych akcesoriów jak np. profesjonalne monitory, bezprzewodowe klawiatury i myszy daje możliwość stworzenia profesjonalnego wielomonitorowego stanowiska pracy.

Precision M3800 pracuje pod kontrolą fabrycznie zainstalowanego systemu operacyjnego Windows 8 Professional. Windows 8 to najnowszy produkt firmy Microsoft, następca udanej serii Windows 7. W nowej wersji znajdziemy znaczne usprawnienie działania i zwiększenie wydajności. Zmianie uległ także interfejs systemu - otrzymał nazwę Metro i został zaprojektowany pod kątem obsługi za pomocą dotyku. Cechuje się nowoczesnym i efektownym wyglądem, ikony są wyświetlane w formie kafelków co w połączniu z wysokiej klasy dotykowym ekranem QHD+ zamienia pracę w rozrywkę

 

 

Infolinia 34 340 59 41

COCON SYSTEMY KOMPUTEROWE
SP. Z O.O. SP. K.
ul. Dworcowa 10A, 46-300 Olesno
NIP: 5761586447, REGON: 382294250