Dell® Vostro® 5470 – Efektowne i nowoczesne narzędzie w firmie


Wpadający w oko notebook którego nie powstydzą się profesjonaliści w biznesie. Jego starannie przemyślana konstrukcja, efektowny wygląd i wysoka jakość wykonania to cechy które sprawiają, że Dell Vostro 5470 to dobra inwestycja.

Dell Vostro 5470 to więcej niż notebook, to profesjonalne i efektowne narzędzie pracy. Pierwszą zaletą która, ukazuje się zaraz po rozpakowaniu jest smukła obudowa o grubości 19,35mm.  Wykonana jest z wysokiej jakości tworzyw sztucznych ze wstawkami z anodyzowanego aluminium, przez co wygląda nowocześnie i zarazem profesjonalnie. Pokrywa obudowy skrywa, 14-calowy ekran HD pracujący w rozdzielczości 1366x768 pikseli. Dostępne są także konfiguracje z ekranem Multi-Touch, który pozwala na obsługę za pomocą dotyku i gestów. To bardzo wygodne rozwiązanie, za jego pomocą obsługa komputera sprowadza się do wykonywania prostych gestów na ekranie. Znacznie upraszcza to codzienne czynności jak np. tworzenie prezentacji lub przeglądanie stron internetowych. Kolejną zaletą jest technologia TrueLife umożliwiająca pracę nawet przy mocnym oświetleniu bez refleksów na ekranie.

Z lewej strony jednostki zasadniczej jest do dyspozycji czytnik kart pamięci, gniazdo zasilacza, dwa szybkie porty USB 3.0, w tym jeden z funkcją PowerShare - która pozwala na ładowanie akumulatorów  podłączonych urządzeń nawet gdy komputer jest wyłączony.

Z prawej strony dostępny jest port HDMI, port USB 3.0, gniazdko RJ-45 do podłączenia sieci Ethernet i multifunkcyjne gniazdko mini-jack. U góry ekranu znajduje się kamera internetowa o rozdzielczosci HD 720p. Producent wyposażył notebooka także w moduły łączności bezprzewodowej, takich jak karta Wi-Fi pracująca w standardach a/b/g/n oraz moduł Bluetooth.

Vostro 5470 jest wyposażony także w dodatkowe zabezpieczenia:

  • Kensington Lock - jego zadaniem jest ochrona notebooka przed kradzieżą. Dostępną osobno stalową linkę należy przymocować na stałe z jednej strony- np. do biurka,  natomiast z drugiej jest zamek, który należy wpiąć w slot K-Lock.
  • Czytnik linii papilarnych Umożliwia bezpieczne logowanie do systemu za pomocą odcisku palca. Ten sposób uwierzytelniania zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa danych przed nieautoryzowanym dostępem.

Wydajne podzespoły

Notebook jest wyposażony w niskonapięciowe procesory 4-generacji Intel® z serii Core™. Zależnie od konfiguracji dostępny jest :

  • Dwurdzeniowy Core™ i3 1.7GHz - pozwalający w pełni cieszyć się  wydajną pracą w typowych zastosowaniach biurowych.
  • Dwurdzeniowy Core™ i5 1.6 GHz - 2.6GHz –dzięki wsparciu technologii TurboBoost jest przeznaczony do zadań w których liczy się wysoka wydajność i obsługa wielu aplikacji jednocześnie.

 

Obie jednostki wspierają technologię Hyper-Threding co, pozwala na pracę aż 4 aplikacji jednocześnie bez zmniejszenia szybkości działania. Nie oznacza to, że moga pracować tylko 4 programy, można uruchomić dowolną ich ilość, jednakże 4 będą działały z pełną wydajnością. To ważna zaleta podczas prac biurowych, jednoczesna praca  np. edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, przeglądarki internetowej, i programu do fakturowania nie spowalnia pracy komputera.  Układy są zbudowane  z wykorzystaniem najnowszej 22nm technologii produkcji, co przekłada się na ich wysoką wydajność przy jednoczesnym niskim zapotrzebowaniu na energie.

 

W pracach biurowych, niemalże codzinnością jest sytuacja w której uruchomionych jest kilka aplikacji jednocześnie. Takie działanie wymaga pojemnej i szybkiej pamięci operacyjnej.  Dell Vostro 5470 wykorzystuje do działania szybką pamięć DDR3 1600MHz o obniżonym poborze mocy, którą można w bardzo prosty sposób rozbudować do maksymalnie  8GB.

Za generowanie grafiki w zależności od wybranej konfiguracji są odpowiedzialne jeden lub dwa układy graficzne:

  • Zintegrowana jednostka Intel® HD Graphic 4400 - która pozwala na komfortową pracę w sytuacjach gdy nie jest wymagana duża wydajność układu graficznego  np. praca z pakietem biurowym, czy przeglądanie stron internetowych.
  • Dedykowana karta nVidia Geforce GT 740M - wyposażona w 2 GB własnej niskonapięciowej pamięci GDDR3 co przekłada się na jej zdecydowanie wyższą wydajność. Znajduje ona zastosowanie w wymagających zadaniach, takich jak np. tworzenie animacji w 3D lub w programach do edycji graficznej.

 

 

Energooszczędny układ Intel® jest montowany w każdej konfiguracji i oferuje wystarczające osiągi w codziennej pracy. Dedykowana karta nVidia jest dostępna opcjonalnie, uaktywnia się automatycznie i przejmuje funkcje zintegrowanego układu Intel® w momencie zapotrzebowania na dodatkową moc obliczeniową.

Taka konfiguracja bardzo pozytywnie wpływa na czas pracy na akumulatorze. Energooszczędny układ Intel® pozwala na maksymalnie długi czas pracy nie martwiąc sie o podłączenie zasilacza. Jednocześnie do dyspozycji jest duża moc obliczeniowa zawsze wtedy, kiedy jest potrzebna.

 

Dell Vostro 5470 jest dostępny z dyskami magnetycznymi HDD o pojemności 500GB i 1000GB oraz z półprzewodnikowym dyskiem SSD o pojemności 128 GB.

Osoby ceniące sobie bezkompromisową wydajność i bezgłośną pracę powinny zdecydować się na nośnik SSD. Zbudowany na podstawie pamięci falsh, pomimo mniejszej pojemności cechuje się wielokrotnie wyższą szybkością wykonywania operacji zapisu/odczytu.  Wybór tego dysku zapewni zdecydowany wzrost wydajności notebook’a. Przetwarzanie dużych plików, ładowanie systemu operacyjnego i programów odbywa się zdecydowanie szybciej niż, na standardowym dysku magnetycznym.

Podsumowanie

Dell Vostro 5470 to połączenie dobrego stylu, jakości wykonania i osiągów. Elegancka obudowa i profesjonalny wygląd sprawiają że Vostro 5470 przyciąga wzrok. Niewielka waga - 1,62 kg to ogromna zaleta tego notebook’a, która znacząco poprawia komfort pracy mobilnej.

 

Zastosowane nowoczesne, energooszczędne podzespoły bazowe, korzystnie odbijają się na zużyciu energii dzięki czemu można komfortowo korzystać z wydajności Vostro 5470 przez długi czas bez konieczności ładowania akumulatora. Wydajne jednostki Intel® Core™ i3 i Core ™ i5  w zależności od wymagań dostarczają odpowiedniej mocy obliczeniowej.  Wybór jednostki Core™ i5 z pewnością nie rozczaruje wymagającego użytkownika. Obsługa technologii firmy Intel® takich jak Turbo Boost oraz Hyper-Threading skutkuje skokowym wzrostem mocy obliczeniowej zawsze w odpowiednim momencie. W połączeniu z dedykowaną układem graficznym nVidia uzyskujemy profesjonalne narzędzie pracy gotowe podjąć się każdego zadania.

 

Dell Vostro 5470 pracuje pod kontrolą fabrycznie zainstalowanego systemu operacyjnego Windows 8  Professional. Windows 8 to najnowszy produkt firmy Microsoft, następca udanej serii Windows 7. W nowej wersji znajdziemy znaczne usprawnienie działania i ogólne zwiększenie wydajności. Zmianie uległ także interfejs systemu -  został zaprojektowany pod kątem obsługi za pomocą dotyku i otrzymał nazwę Metro. Cechuje się nowoczesnym i efektownym wyglądem, nowym sposobem wyświetlania menu START - ikony są  formie kafelków, co w połączniu z wysokiej klasy dotykowym ekranem HD- zamienia pracę w rozrywkę.

 

Infolinia 34 340 59 41

COCON SYSTEMY KOMPUTEROWE
SP. Z O.O. SP. K.
ul. Dworcowa 10A, 46-300 Olesno
NIP: 5761586447, REGON: 382294250