Dell® XPS® 2720 AiO- Szybkość i efektywność działania

Wygląd, wydajność, efektywność, te słowa przychodzą na myśl widząc XPS 2720 – wydajny komputer stacjonarny, zamknięty w kompaktowej obudowie. Konstrukcja zaprojektowana z myślą o zadaniach związanych z grafiką i multimediami, stanie się nie tylko gustowną ozdobą biura ale i wydajnym narzędziem pracy. 

 

Obudowa jest wykonana starannie, z dobrej jakości materiałów. Ciemne wstawki dobrze kontrastują z jasnym wykończeniem,  przez co całość zyskuje stylowy i nowoczesny wygląd. Największym elementem XPS’a jest duży 27-calowy, wysokiej klasy ekran pracujący w rozdzielczości  Quad HD  2560 x 1440 pikseli. Taka rozdzielczość zapewnia bardzo wysoką jakość obrazu i żywe barwy, które cieszą oko każdego miłośnika grafiki. Możliwości tego ekranu dopełnia technologia obsługi wielodotyku. Pozwala ona na sterowanie komputerem za pomocą maksymalnie dziesięciu palców jednocześnie. Obsługa za pomocą gestów daje niemalże nieograniczane możliwości np. w programach graficznych, sprawi wiele przyjemności i uprości wykonywanie monotonnych zadań.

 

Stabilność całego komputera zapewnia solidna podstawa i elastyczne ramie które pozwala na regulacje wysokości i odchylenia, przez co można pracować w dogodnej dla siebie pozycji.

 

Porty zewnętrzne

Na tylnej ścianie obudowy znajdują się 4 porty USB 3.0, opcjnalny port Thunderbolt - z założenia miał być następcą aktualnego portu USB pozwalając na bardzo szybkie przesyłanie danych (np. pełnometrażowy film w standardzie Blu-Ray można przesłać w 30 sekund), jednakże nie zdobył dużej popularności. Obok znajduje się jeden port LAN oraz gniazdo kabla zasilającego. Dostępne są także dwa porty HDMI:

  • Wyjściowe złącze HDMI za pomocą którego można wyprowadzić obraz na  dodatkowy projektor lub monitor.
  • Wejściowe złącze HDMI daje możliwość wyświetlenia obrazu na ekranie XPS'a  z innego źródła. Np Cyforwego dekodera, lub notebooka.

Z lewej strony znajdują się kolejne dwa porty USB 3.0, czytnik kart pamięci „8w1” i dwa gniazda mini jack do podłączenia mikrofonu i zewnętrznych głośników lub słuchawek.

 

 

Z prawej strony znajduje się tylko przycisk zasilania. Nieco ponad ekranem znajduje się obiektyw kamerki internetowej (rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD) oraz dodatkowo zintegrowany podwójny mikrofon cyfrowy. Wysoka czułość mikrofonu pozwala na wychwytywanie wszystkich szczegółów akustycznych, przez co wideorozmowy odbywają się w doskonałej jakości obrazu i dźwięku.

 

 

 

 

Wydajne podzespoły

W zależności od wybranej konfiguracji, dostępne są ultra wydajne procesory czwartej generacji Intel® Core™ i5 oraz Core™ i7. Jednostki Core™ i7 są  jednym z najwydajniejszych w swojej klasie. Przeznaczone są do pracy ze skomplikowanymi zadaniami. Wbudowane 4 rdzenie w połączeniu z technologią Hyper-Threading pozwalają na współbieżną pracę ośmiu aplikacji jednocześnie bez utraty płynności i szybkości działania. Dodatkowym atutem jest wsparcie dla wirtualizacji oraz obsługa technologii Turbo Boost - podnoszącej skokowo wydajność procesora  w sytuacji gdy potrzebna jest dodatkowa moc obliczeniowa.  Wsparciem dla tych jednostek jest  maksymalnie 16 GB szybkiej pamięci RAM DDR3 1600 MHz. Taka ilość pamięci ze sporym zapasem pozwala wydajnie i komfortowo pracować w kilku programach jednocześnie.

 

Dell XPS 2720 został wyposażony w nowej generacji kartę grafiki nVidia GeForce GT 750 - zbudowaną na architekturze nVidia Kepler, oferującej 3-krotny wzrost wydajności w stosunku do poprzedniej generacji. Zapewnia to niezwykłą płynność i wydajność niezbędną podczas prac w programach typu CAD lub 3dsMAX.

 
 

Magazynem danych w Dell XPS 2720 jest przemyślany układ dwóch dysków – półprzewodnikowego SSD i magnetycznego HDD.

Szybki dysk SSD o pojemności 32 GB może być wykorzystywany do przechowywania systemu operacyjnego i najważniejszych programów.  Takie rozwiązanie ma bardzo korzystny wpływ na wydajność komputera. Natomiast HDD o pojemności 2TB odpowiada za przechowywanie pozostałych danych. Wydajność SSD widać szczególnie podczas pracy z zaawansowanymi programami typu CAD lub Adobe Photoshop, gdzie generowane są dużych rozmiarów pliki tymczasowe - nawet powyżej 1GB. Wydajność pamięci półprzewodnikowej pozwala uniknąć spowolnień i zacięć w momencie przetwarzania tak dużych plików.

 

Podsumowanie

Dell XPS 2720 AiO to bardzo wydajny i uniwersalny komputer. Najnowsza technologia zamknięta w stylowej obudowie z pewnością znajdzie miejsce na niejednym biurku. Doskonały wybór dla osób ceniących sobie wygodę i porządek. Cały zestaw zamknięty jest w stylowej i kompaktowej obudowie ogranicząjąc plątanine kabli do minimum - wymaga do podłączenia tylko jednego kabla zasilającego. Niewątpliwie zaletą są ogromne możliwości zastosowań - od domowej rozrywki w postaci multimediów, po profesjonalne zadania biznesowe.

 

Nowoczesny procesor i karta grafiki umożliwiają płynne renderowanie animacji 3D lub obsługę tak wymagających programów jak autoCAD.  Dopełnieniem całego komputera jest preinstalowany system System Operacyjny Windows 8 w wersji Professional. Zaprojektowany z myślą o obsłudze dotykowej w połączeniu z wysokiej klasy ekranem, z pewnością doskonale sprawdzi się w każdym zadaniu. Płynne działanie, efektowny wygląd interfejsu metro i technologie Intel w znaczący sposób ułatwią codzienną prace.

 

 

 

Infolinia 34 340 59 41

COCON SYSTEMY KOMPUTEROWE
SP. Z O.O. SP. K.
ul. Dworcowa 10A, 46-300 Olesno
NIP: 5761586447, REGON: 382294250