Dell Partner Awards 2016/2017 - Brand Ambassador

  • Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że nasz kilkuletni wysiłek w promowaniu marki Dell został doceniony, zarówno w skali krajowej jaki i europejskiej. W 2016 r. otrzymaliśmy nagrodę Brand Ambassador Regional Partner of the Year i jest ona jest wyrazem uznania za budowanie marki Dell w centralnej i wschodniej części Europy.

Najnowsze modele stacji Precision w ofercie firmy Dell

Stacja robocza, a komputer stacjonarny. W obecnych czasach wyżej wymienione określenia stosowane są zamiennie. Na potrzeby artykułu i opisanych w nim rozwiązań przyjmijmy, że te pojęcia reprezentują inne klasy sprzętu. Co Dell rozumie przez stację roboczą? Mówiąc najprościej główna różnica jest jedna, to znaczy ISV. Co oznacza to enigmatyczne oznaczenie? ISV oznacza, że sprzęt posiada certyfikację niezależnych dostawców oprogramowania (z ang. independent software vendor). W praktyce oznacza to, że producent sprzętu dostarcza producentowi oprogramowania komputer, celem przeprowadzenia testów, a po ich pozytywnym przebiegu producent oprogramowania gwarantuje, że konkretny sprzęt jest „zbadany” i rekomendowany. W portfolio Dell stacje robocze posiadające certyfikat ISV noszą nazwę Precision. 

Piękno na dużym ekranie

Rozmiar ma znaczenie i z tego faktu większość z nas zdaje sobie sprawę. Im większy ekran, tym więcej szczegółów można dostrzec, a i praca staje się wygodniejsza, czy łatwiejsza. Im większa gama barw, tym większą kontrolę nad ostatecznym wyglądem ma grafik. Im większe możliwości ustawienia, tym bezpieczniejsza i zdrowsza dla wzroku i sylwetki praca. Jak w tym wszystkim wypada marka z przekrzywionym „E” w logo? W tym artykule postaramy się przybliżyć portfolio firmy Dell® w zakresie monitorów o przekątnej równej, lub większej 24 cali.

Ewolucja modelu OptiPlex

Wszystko przemija, sprzęt komputerowy nie jest pod tym względem wyjątkiem. Firma Dell® niedawno wysłała na emeryturę modele Dell® OptiPlex 3040 we wszystkich wariantach obudowy. Natura jednak nie znosi próżni i tak na miejsce wycofanych konfiguracji, pojawiają się nowe.

Oto z szeregu wyłonił się Dell® OptiPlex 3046

Najnowsze biznesowe dziecko firmy Dell® - Vostro 5568

Na rynek komputerów biznesowych z niskiej i średniej półki cenowej trafił właśnie nowy zawodnik. Oto wyposażony w procesor najnowszej, siódmej już, generacji Intel® Core® Dell Vostro 5568. Połączenie wydajności i wytrzymałości sprawia, że jest to idealny wybór dla każdego, kto w przedziale od około 2 000 do 3 500 złotych netto szuka pewnej i niezawodnej maszyny.

Komputery Optiplex w nowej odsłonie

Wraz z pojawieniem się nowych procesorów Intel® Skylake firma Dell® przygotowała nowe modele komputerów stacjonarnych Dell® Optiplex wyposażone w te jednostki. W ofercie znajdują się komputery przeznaczone dla użytku domowego, małej firmy oraz dużych przedsiębiorstw. Wraz z nowymi modelami zmieniło się oznaczenie w całej serii komputerów biznesowych. Starsze komputery podzielone były na serie 3000, 7000 i 9000. Nowe, w celu ujednolicenia nazewnictwa razem z innymi rodzajami sprzętów firmy Dell® podzielone zostały na serię 3000, 5000 i 7000. Nowe modele to odpowiednio: Optiplex 3040, Optiplex 5040 oraz Optiplex 7040.

Dell® XPS 13-9350 – godny następca świetnego ultrabooka

W ostatnim czasie pojawiły się nowe procesory firmy Intel® przeznaczone dla urządzeń mobilnych i desktopów. Wymusiło to na producentach sprzętów komputerowych aktualizację swoich urządzeń. Firma Dell® zrobiła krok dalej i zamiast zaktualizować bieżące modele o nowe procesory postanowiła wprowadzić na rynek zupełnie nowe urządzenia wyposażone w szóstą generację Intel® o kodowej nazwie Skylake. Jednym z takich przykładów jest nowy laptop z profesjonalnej serii konsumenckiej i biznesowej zarazem – Dell XPS 13-9350. Jest to następca bardzo udanego i popularnego modelu Dell® XPS 13-9343.

Najnowsze monitory Dell® - segment ekonomiczny i profesjonalny.

Firma Dell odświeża ofertę o sześć nowych monitorów w segmencie ekonomicznym i dwa w segmencie profesjonalnym.  Serię ekonomiczna stworzono z myślą o funkcjonalności i wydajności przy codziennych pracach biurowych.  

Należą do nich: Dell E1916H, Dell E2016H, Dell E2016, Dell E2216H, Dell E2316H, Dell E2416H.

Monitory Dell w segmencie profesjonalnym to dwa nowe modele o przekątnej 20 i 24 cale: Dell P2016 oraz Dell P2416D.

Dell® Inspiron® 3551 - Klasyczny i elegancki

Laptop Dell Inspiron z serii 3000 to elastyczne i mobilne urządzenie, które cieszy się dużą popularnością wśród osób nie potrzebujących mocnych i wydajnych podzespołów. Dokładne wykonanie i solidna konstrukcja to standard firmy Dell. Inspiron 3551 również wpisuje się w te standardy. Całość wygląda spójnie i solidnie. We wnętrzu znajdziemy najnowsze podzespoły które zapewnią odpowiednią moc. Twórcy tego modelu stworzyli wszechstronne urządzenie, z którego można korzystać pracując w domu czy biurze.

Dell® Inspiron® 3847 MT – wydajny komputer nie tylko dla domu

Świat komputerów i urządzeń elektronicznych w ostatnich latach mocno się zmienił. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się urządzenia bardzo mobilne i uniwersalne. Komputery stacjonarne kiedyś tak popularne straciły na tej zmianie. Coraz częściej przy zmianie komputera lub w ogóle kupnie nowej sztuki ludzie decydują się na laptopy. I choć ich cena jest wyższa to zakup takiego urządzenia oferuje szersze możliwości. Komputery stacjonarne nie straciły jednak wszystkiego. Nadal są to urządzenia oferujące większą wydajność i stabilność pracy dlatego cenione są przede wszystkim dla zastosowań biznesowych. Firma Dell tworząc Dell® Inspiron® 3847 MT że komputery stacjonarne mogę również znaleźć swoje miejsce wśród użytkowników domowych. Ten komputer oferuje nie tylko kompaktowy i elegancki wygląd ale również dużą wydajność która wystarczy zarówno dla zastosowań konsumenckich ale i biznesowych.

Dell® Optiplex® 9030 AIO – wszechstronny komputer w kompaktowej formie

Postęp technologiczny powoduje to że wszystko się zmienia. Producenci sprzętów elektronicznych chcąc być konkurencyjni na rynku również muszą podążać za tym trendem. Konsekwencją tego jest powstawanie nowych pomysłów i funkcjonalności które później implementowane są w nowych rozwiązaniach. Powstają nowe sprzęty a starsze modele są odświeżane aby dostosować je do panujących warunków. Jednym z takich przykładów jest Dell® Optiplex® 9030 AIO który jest odświeżonym następcą popularnego modelu Dell® Optiplex® 9020 AIO.

Dell® Inspiron® 5558 – biznesowa moc w laptopie konsumenckim

Seria laptopów Dell® to seria która w założeniach skierowana miała być do konsumentów i właśnie tak jest kojarzona. Jednak w ostatnim czasie laptopy z tej właśnie serii zostały mocno odświeżone i udoskonalone co pozwoliło uzyskać nie tylko lepszy wygląd ale również znacznie większą wydajność w porównaniu do poprzednich modeli. Doprowadziło to do znacznego wzrostu popularności tej serii laptopów. To z kolei sprawiło że zaczęto stosować te laptopy nie tylko do użytku domowego ale również biznesowego. Firma Dell® wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów wprowadza do sprzedaży kolejny model odświeżonego laptopa z serii inspiron, który wydajnością zbliża się do laptopów biznesowych. Tym modelem jest Dell® Inspiron® 5558.

Dell® Latitude® 7350 – multimedialne urządzenie „2 w 1” w biznesowej klasie

W obecnych czasach coraz większe znaczenie jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny ma jego mobilność i uniwersalność. Firma Dell® wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów i panujących trendów wprowadziła do swojej oferty nowość – multimedialny laptop klasy biznesowej w  formie urządzenia „2 w 1”. W tym przypadku jest to urządzenie mające pełnić funkcję laptopa i tabletu. Urządzenie idealnie wpasowało się w niszę pomiędzy modelami 12,5 a 14 calowymi latitude serii 7000. Jak łatwo się domyślić jest to 13,3-sto calowy laptop który otrzymał nazwę Dell® Latitude® 7350.

Dell® XPS® 18 AIO – kompromis między tabletem a komputerem

Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów firma Dell® wprowadziła na rynek nowe urządzenie typu „all in one” które wydajnością zbliża się do komputera, a funkcjonalnością do tabletu. Dell® XPS® 18 to urządzenie hybrydowe które może pełnić funkcję tabletu dzięki niewielkim rozmiarom i dotykowemu ekranowi jak również funkcję komputera „all in one” po umieszczeniu w specjalnej podstawce służącej jako stacja dokująca z regulacją nachylenia i funkcją ładowania.

Dell® XPS® 13 – najmniejszy 13-sto calowy laptop w kompaktowej obudowie

Kompaktowość, mobilność i uniwersalność to hasła które mają w obecnych czasach ogromne znaczenie, szczególnie w odniesieniu do sprzętu komputerowego. Zazwyczaj ciężko jest wszystkie te cechy zmieścić w jednym urządzeniu. Firmie Dell® udało się to uzyskać w odświeżonej wersji popularnego laptopa multimedialnego o nazwie Dell® XPS® 13. Zminimalizowanie rozmiarów urządzenia z 13-sto calowym ekranem do wymiarów urządzenia 11-sto calowego nadało urządzeniu kompaktowości. Niewielkie rozmiary sprawiły że laptop ten stał się bardzo mobilny a wydajne podzespoły zamknięte w środku sprawiają że urządzenie jest przystosowane do pracy w różnych środowiskach zarówno domowych jak i biznesowych.

Dell® Precision® T7810 – stacja robocza najwyższej klasy

W dzisiejszych czasach, gdzie postęp technologiczny następuje bardzo szybko w pewnym momencie przychodzi czas kiedy nasz sprzęt komputerowy staje się niewystarczająco mocny do wykonywanych prac. Rozglądając się za nowym sprzętem, który będzie odpowiednio wydajny i mocny do nawet najbardziej złożonych zadań graficznych warto skierować swój wzrok w stronę nowej stacji roboczej firmy Dell® w wersji tower – Dell® Precision® T7810. Zbudowana jest ona z najnowszych i niezwykle wydajnych podzespołów i jako jedna z pierwszych stacji wprowadza możliwość zainstalowania dwóch procesorów w jednej obudowie.

Dell® Vostro® 3558 – udany powrót dobrej i sprawdzonej serii laptopów

W ostatnim czasie w ofercie firmy Dell pojawiły się nowe laptopy z reaktywowanej serii laptopów Dell® Vostro®, która to seria jest bardzo popularna i dobrze oceniana przez użytkowników. Na początek wprowadzony zostaje laptop 15-sto calowy z serii 3000, który zyskał kodową nazwę Dell® Vostro® 3558. Ma to być laptop wydajny, mobilny i dostępny w przystępnej cenie.

Laptop do 3500 zł – dobre rozwiązanie dla firm

Z biegiem czasu każdy sprzęt się starzeje. W obecnych czasach postęp technologiczny następuje bardzo szybko i prędzej czy później przychodzi moment kiedy decydujemy o wymianie naszego leciwego laptopa na nowy.

Zazwyczaj w takich sytuacjach mamy ściśle określony budżet a w  przypadku firm znaczenie ma też wartość zakupionego sprzętu. Do kwoty 3500 netto zakupiony sprzęt możemy rozliczyć jako środek nietrwały.

Firma Dell® wychodząc naprzeciw przygotowała bogatą ofertę laptopów do różnych zastosowań, głównie biznesowych.

Laptop do 2500 zł – czego szukać i co wybrać?

Szukając nowego laptopa bardzo często zastanawiamy się jakie kryteria zakupowe przyjąć, na co powinniśmy zwrócić uwagę i co takiego powinien posiadać przyszły laptop aby zrealizował nasze potrzeby. Bardzo często jedyną wiadomą jest ilość pieniędzy jaką jesteśmy w stanie na niego wydać.

W pierwszym artykule z serii „Laptop do 2500 zł” opiszemy jakie parametry należy wziąć po uwagę przy zakupie laptopa do użytku domowego oraz do firmy.

WAŻNE! Wyboru odpowiedniego laptopa dokonamy wyłącznie z oferty firmy Dell®  

Dell® Latitude® 3450 i Dell Latitude 3550 – klasa biznesowa zaczyna się tutaj

Poszukując notebooka do pracy warto zwrócić uwagę na gamę notebooków biznesowych firmy Dell®. Ich najpopularniejszymi przedstawicielami są notebooki z serii 3000, które w ostatnim czasie zostały odświeżone przez firmę Dell® i zyskały nowy wygląd i nowe możliwości konfiguracji. Nowe notebooki 14-calowe z serii 3000 to Dell® Latitude® 3450, a notebooki 15-calowe z serii 3000 to Dell® Latitude® 3550. Zyskały one nie tylko odświeżony wygląd, ale przede wszystkim nowsze, lepsze podzespoły.

Nowe Latitude® serii 7000 – bezpieczne i eleganckie

W ostatnim czasie w ofercie firmy Dell® pojawiły się nowe ultrabooki serii Latitude 7000. Są to następcy bardzo lubianych i pozytywnie ocenianych notebooków Dell® Latitude E7240 i Dell® Latitude E7440. Nowe modele zyskały oznaczenie 50 w tytule, a zatem ich nazwy to dla modelu 12-calowego: Dell® Latitude E7250, a dla modelu 14-calowego: Dell Latitude E7450. Warto od razu tutaj zaznaczyć że model 12-calowy występuje również w wersji bez złącza dokowania i co za tym idzie w jego nazwie nie ma oznaczenia E symbolizującego obecność tego złącza.

Monitory firmy Dell® – ekonomiczny, profesjonalny a może zaawansowany?

Planując zakup nowego monitora warto prześledzić serie monitorów firmy Dell® oferującej wysoko cenione monitory w przystępnej cenie. W tym artykule porównamy poszczególne serie, a mianowicie: serię ekonomiczną E, profesjonalną P i zaawansowaną U na przykładzie monitorów 24 –calowych: Dell® E2414H, Dell® P2414H oraz Dell® U2414H.

Downgrade systemu Microsoft® Windows® - ukłon w stronę użytkowników

Firma Microsoft® chcąc ułatwić przesiadkę na nowszą wersję systemu Windows® wprowadziła dla użytkowników głownie biznesowych znaczne uproszczenie w postaci możliwości downgrade’u do poprzedniej wersji systemu Windows. Opcja ta dostępna jest tylko na komputerach z oryginalnie zainstalowanym systemem Windows® 8 Pro/Windows® 8.1 Pro, Windows® 7 Professional lub Windows® 7 Ultimate w wersji OEM.

Monitor Dell® P2715Q – niesamowity obraz dzięki rozdzielczości 4K

W ostatnim czasie w ofercie firmy Dell® pojawił się jako jeden z pierwszych przedstawicieli na rynku monitor w zyskującej ostatnio na popularności rozdzielczości Ultra HD 4K. Rozważając zmianę monitora warto więc zastanowić się nad modelem Dell® Professional P2715Q, który podąża zgodnie z najnowszymi trendami w świecie elektroniki.

Replikator portów Dell® UltraHD USB 3.0 D3100 - większe możliwości, najnowsze technologie

Kupując notebooki biznesowe do firmy warto zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria. Jednym z nich może być replikator portów, który w znacznym stopniu potrafi usprawnić naszą pracę oraz pozwala na oszczędność miejsca na biurku i zmniejsza plątaninę kabli na naszym stanowisku roboczym. Firma Dell® oferuje bardzo wiele różniących się funkcjonalnością replikatorów portów i stacji dokujących, a ostatnio w ich ofercie pojawiła się znakomita nowość, która pozwala na jeszcze większe możliwości połączeń i konfiguracji stanowiska roboczego. Ta nowość to replikator Dell® UltraHD USB 3.0 D3100.

Dell® Optiplex® 3020 – esencja komputera biznesowego w trzech postaciach

Szukając komputera do pracy biurowej warto zwrócić uwagę na rodzinę komputerów Dell® Optiplex™, a w szczególności na przedstawiciela tej serii model Optiplex™ 3020, który występuje w trzech rodzajach obudowy, różniącej się nie tylko wielkością ale i podzespołami ukrytymi w środku.

Dell® U2715H – największa nowość wśród monitorów Dell

Firma Dell w ostatnim czasie zaczęła odświeżać swoją najwyższą linie zaawansowanych monitorów. Po sukcesie nowości wśród monitorów 24 calowych, czyli Dell U2415 na horyzoncie pojawił się nowy przedstawiciel monitorów 27 calowych, a mianowicie Dell Ultrasharp U2715H, który jest następcą bardzo popularnego modelu U2713HM.

Dell® Precision® M2800 – profesjonalne narzędzie pracy

Rozglądając się za mobilnym notebookiem do pracy wymagającej ogromnej wydajności warto zwrócić uwagę na Dell Precision M2800 – czyli mobilną stację roboczą która dzięki zastosowaniu bardzo wydajnych, najnowszych podzespołów gwarantuje że praca nawet z najbardziej wymagającymi aplikacjami, jak graficzne programy typu CAD oraz wszelkiego rodzaju narzędzia do tworzenia grafiki 3D, będzie przebiegać płynnie i bez żadnych problemów.

Odświeżona seria Latitude® 5000 – bezpieczeństwo i trwałość wykonania

Użytkownicy notebooków serii Latitude 5000, na pewno będą zadowoleni z faktu że firma Dell wprowadza do swojej oferty odświeżone produkty z tej serii. Znajdą się  tam notebooki: 12 – calowe Dell Latitude E5250/5250 oraz 14-calowe Dell Latitude E5450/5450 i 15-calowe Dell Latitude E5550/5550. W poprzednim artykule bardzo szczegółowo przyjrzeliśmy się 12-calowemu notebookowi z tej serii, w tym skupimy się na pozostałych dwóch modelach.

Dell® Latitude® E5250/5250 – superwydajność zamknięta w stylowej obudowie

Rozglądając się za nowym notebookiem lub ultrabookiem warto zwrócić uwagę na najmniejszego przedstawiciela odświeżonej serii 5000 z 12 calowym ekranem, a mianowicie Dell Latitude E5250. Występuje on również w wariancie bez złącza stacji dokującej przyjmując wtedy oznaczenie bez litery E, ale jest to jedyny szczegół różniący te modele, dlatego opisywane tutaj pozostałe elementy dotyczą obu modeli.

Dell® Latitude® serii 6000 - produktywność klasy biznes

Opisując notebooki firmy DELL nie sposób nie wspomnieć o wyższej, biznesowej serii Latitude 6000. Powinien zwrócić na nią uwagę każdy, kto ceni sobie szybkość działania, niezawodność i estetykę wykonania. Przedstawicielami tej serii są notebooki Dell Latitude 6440 oraz Dell Latitude 6540 – komputery praktycznie takie same, różniące się wielkością matrycy oraz co za tym idzie nieznacznie wymiarami i wagą.

Dell® XPS® 8700 – Multimedialny komputer, któremu nie straszne są wymagające zadania

 

Dell XPS to seria multimedialnych komputerów zaprojektowana z myślą o wymagających użytkownikach domowych, ale nie tylko. Wyposażony w wydajne procesory Intel® Core™ czwartej generacji, dedykowane karty graficzne, i nowoczesny Windows 8, pozwala na realizację skomplikowanych zadań i daje radość podczas korzystania z wszelkiego rodzaju multimediów.

Czwarta generacja Intel® Core ™

 

Intel®- lider na rynku procesorów, zaprezentował nową, czwartą generację jednostek Intel® Core™ i3, i5 oraz i7, która otrzymała kodową nazwę Haswell i zastępuje obecne układy trzeciej generacji Ivy Bridge. Układy zostały zbudowane w oparciu o proces technologiczny 22nm, znany z poprzedniej generacji. Procesory zyskały na wydajności, a niektóre otrzymały nowszy układ graficzny Intel HD Graphics 4600

 

Dell® Vostro® V3360 – ekonomiczny notebook dla biznesu

Notebook, obok którego nie można przejść obojętnie. Zgrabna, bo zaledwie 13 calowa konstrukcja modelu Vostro 3360 kryje w sobie przemyślane rozwiązania, idealne zarówno dla domu jak i biznesu. Dzięki wyeliminowaniu napędu optycznego jest on wyraźnie niższy od swoich 14- i 15-calowych braci – o centymetr w porównaniu z modelem V3460 i ponad 1,3cm w porównaniu do V3560. Wzmacniana obudowa, niewielkie wymiary i mała waga to cechy, które z pewnością doceni każdy podróżujący – notebook jest bowiem niezwykle poręczny i wytrzymały.

Infolinia 34 340 59 41

COCON SYSTEMY KOMPUTEROWE
SP. Z O.O. SP. K.
ul. Dworcowa 10A, 46-300 Olesno
NIP: 5761586447, REGON: 382294250