logo Dellowo.pl
+48 34 340 59 41PN - PT 9:00 - 17:00

Komputer Dell - dlaczego warto wybrać markę Dell?

Utrzymanie stabilności firmy w czasie kryzysu nie jest prostym zadaniem. Wymaga podjęcia szeregu działań, aby zachować ciągłość działania biznesu, w tym przede wszystkim rozważnego inwestowania w komputery czy ogólnie sprzęt IT. Ponadto, właściciel komputera biznesowego stawia konkretne i często wysokie wymagania względem nabywanego sprzętu.

Chcielibyśmy przybliżyć kilka kwestii, które Dell traktuje absolutnie priorytetowo przy projektowaniu komputerów do firm, jakie wyzwania to przed nim stawia i jak sobie z nimi radzi.

(Dell Vostro 3510)

Komputer Dell - stabilność i wytrzymałość, a rozwiązania

Gdy mówimy „laptop biurowy” czy „komputer do firmy”, na myśli mamy obraz sprzętu pancernego, któremu niestraszna jest ponadnormatywna eksploatacja, ani warunki biurowej dżungli. Głównym założeniem wymiany komputerów jest zwiększenie produktywności, jak najmniejszym kosztem. Jednym z tych kosztów są przestoje spowodowane niesprawnym sprzętem, bez podziału na uszkodzenia mechaniczne, sprzętowe czy programowe – każdy rodzaj usterki generuje opóźnienia i przestoje.

Aby zagwarantować, że oferowane komputery Dell spełniają najwyższe normy jakościowe, Dell stosuje szereg rozwiązań, rozpoczynających się już na etapie deski kreślarskiej. Wysokiej jakości materiały konstrukcyjne (m.in. aluminium czy włókno węglowe), przemyślana cyrkulacja powietrza wewnątrz obudowy czy optymalnie dobrane parametry. Lista czynników, które inżynierowie Dell muszą przemyśleć przed dopuszczeniem komputera do sprzedaży – jest znacznie dłuższa. 

Praca (prawie) ciągła na komputerze Dell

Rzućmy pytanie w eter – ile trwa typowy dzień roboczy? Dla niektórych będzie to standardowe osiem godzin, ale z łatwością uda się znaleźć grono osób, dla których ten czas to zdecydowanie za mało. Domknięcie półrocznej sprzedaży, dokończenie najważniejszego projektu tego roku czy crunch. W żadnym z tych wymienionych (i niewymienionych również) przypadków producent nie może dopuścić do sytuacji, w której oferowane przez niego komputery zawiodą. 

Dell ma świadomość, że pracę ponad 8h dziennie, przez więcej niż 5 dni w tygodniu – muszą wytrzymać nie tylko ludzie. Komputery również.

Komputery Dell, a bezpieczeństwo

O bezpieczeństwie mówi się obecnie praktycznie nieustannie. Niezachowanie odpowiedniej staranności przy jednoczesnym byciu wyeksponowanym (a tacy jesteśmy przy podłączeniu się do Internetu), będzie kosztować nas kilka godzin na usuwaniu skutków infekcji. I to w najlepszym wypadku. Jeżeli jednak padniemy ofiarą czegoś więcej niż niewybrednego żartu, straty będzie można liczyć w milionach. 

Aby zminimalizować ryzyko w przypadku sprzętu biznesowego, Dell postawił na mechanizmy obronne. Zaczynając od vPro, dbającego o bezpieczeństwo na wielu poziomach (nawet głęboko pod systemem operacyjnym), przez TPM, który przechowuje klucze szyfrujące dane w bezpiecznym miejscu, aż po bardziej fizyczne zabezpieczenia, jak zasuwy mechaniczne na kamery i złącza fizycznej blokady.

Cykl życia komputera Dell

Jedną z metod optymalizacji kosztów prowadzenia działalności jest unifikacja sprzętu IT. Postawienie na jeden standard niesie za sobą wiele korzyści – można w łatwy sposób oszacować koszty modernizacji komputerów, stworzyć uniwersalne środowisko dla pracowników i zmniejszyć ryzyko występowania problemów, wynikających z niekompatybilności komputerów. Komputery biznesowe Dell cechują się długim cyklem życia. Od premiery modelu, do jego zejścia z linii produkcyjnych mija zazwyczaj około 18 miesięcy. 

Półtoraroczny cykl życia komputerów Dell to wystarczająco, aby opracować jeden standard konfiguracyjny.

Co jednak w przypadku, gdy pojawi się kolejna generacja danego modelu? Dell ma i na to rozwiązanie. Wprowadza około półroczny okres przejściowy, tzn. po pojawieniu się nowej generacji, jednocześnie dostępne są dwie serie produktowe – nowsza i starsza. Starsza, aby nadal możliwy był zakup ustandaryzowanego sprzętu oraz nowsza, aby móc budować nowy standard.

Gwarancja Dell i dodatkowe usługi serwisowe

Podobno przezorny zawsze ubezpieczony. Ze sprzętem IT jest podobnie. Pomimo najwyższej jakości produkcji i specjalnych procedur QA, wszystko może się zdarzyć - w tym najzwyklejsza usterka eliminująca sprzęt. Dlatego też każdy komputer biurowy Dell objęty jest gwarancją producenta. Standardowa, biznesowa gwarancja Dell On-Site oznacza, iż w większości przypadków, naprawa przeprowadzana jest na miejscu.

Poza gwarancją należy wspomnieć o dodatkowych usługach serwisowych, które oferuje Dell. Od usług wdrożenia (na przykład instalacji własnoręcznie przygotowanego obrazu systemu), poprzez usługi związane z bezpieczeństwem (dodatkowo płatna usługa pozostawienia nośników danych u klienta), a kończąc na ubezpieczeniu (czyli ochronie przed przypadkowymi uszkodzeniami). Więcej szczegółów w artykule Gwarancja Dell

Akcesoria Dell - ekosystem producenta

Oprócz samych komputerów, istotnym elementem są dedykowane akcesoria i aplikacje. Dla Dell peryferia są równie ważne, jak same komputery, przez co gama tych produktów jest również rozbudowana. Dobrze dobrane akcesoria Dell usprawniają pracę przy biurku. Dedykowane stacje dokujące oszczędzają miejsce, monitory pozwalające zsynchronizować przycisk zasilania i aplikacje poprawiające pracę jednostki w zależności od programów, z których korzysta.

Dostępność komputerów marki Dell

Wszystko, opisane powyżej, nie miałoby takiej wartości, gdyby same komputery były nieosiągalne. Czasy dostaw liczone byłyby w miesiącach, a sam wolumen zamówień - w dziesiątkach.

Wybór rzetelnego producenta gwarantuje zabezpieczony łańcuch dostaw. Dlatego warto zainwestować w rozwiązania Dell. Polska fabryka każdego dnia wysyła tysiące komputerów stacjonarnych i serwerów , a lokalny magazyn pozwala na szybkie dostawy konfiguracji standardowych.

W przypadku produktów Dell i „pomyślnych wiatrów”, czas dostawy od zamówienia do dostarczenia sprzętu, może wynieść nawet 5 dni roboczych. To sprawia, że Dell jest wyborem numer jeden.

Podobne artykuły
OptiPlex 7010 i OptiPlex 7010 Plus - czekają nas zmiany w serii!

Pierwszy Dell OptiPlex na rynku pojawił się w 1993. W ciągu tych 30 lat przez portfolio przewinęło się co najmniej kilkaset modeli. Aby usystematyzować nazewnictwo na pewnym etapie Dell zaczął dzielić swoje komputery na serie – 3, 5, 7 i 9. Każda o innym poziomie zaawansowania i potencjale rozbudowy.

Dell Vostro 3020 SFF i 3020 MT - Nowość

Nowe komputery Dell Vostro niebawem powinny trafić do sprzedaży. Już dziś dostępna jest ich szczegółowa specyfikacja i w tym artykule chcielibyśmy się jej przyjrzeć.

Jaki wybrać komputer do urzędu lub instytucji publicznej?

Czy komputer dla urzędu lub instytucji różni się od sprzętu dla biznesu? Które modele i jakie parametry wziąć pod uwagę na etapie wyboru - tego dowiesz się z lektury tekstu.

Mobilność, a może rozbudowa? Stacja robocza mobilna czy stacjonarna?

Komputery przeznaczone do pracy z zaawansowanym oprogramowaniem łączy wiele cech – muszą zapewniać odpowiednią moc obliczeniową oraz umożliwiać komfortowe korzystanie z urządzenia. Jednak coraz więcej profesjonalistów dodatkowo potrzebuje do swojej codziennej pracy mobilności, która nie jest możliwa w przypadku komputerów stacjonarnych. Alternatywą stały się mobilne stacje robocze, które pozwalają na łatwy transport między miejscami pracy. Na którą zatem warto się zdecydować?

Polecane produkty
Komputer-Dell-Vostro-3910-MT-i3-12100-8-GB-256-GB-SSD-UHD-730-Win11Pro-3-lata-gwarancji
Dell Vostro 3910 MT i3-12100/8 GB/256 GB SSD/UHD 730/WLAN/DVD/Win11Pro/3 lata gwarancji
Komputer-Dell-Vostro-3710-SFF-i3-12100-8-GB-256-GB-SSD-UHD-730-Win11Pro-3-lata-gwarancji
Dell Vostro 3710 SFF i3-12100/8 GB/256 GB SSD/UHD 730/WLAN/DVD/Win11Pro/3 lata gwarancji
Komputer-Dell-Vostro-3910-MT-i3-12100-8-GB-256-GB-SSD-1-TB-HDD-UHD-730-Win11Pro-3-lata-gwarancji
Dell Vostro 3910 MT i3-12100/8 GB/256 GB SSD/1 TB HDD/UHD 730/WLAN/Win11Pro/3 lata gwarancji
Komputer-Dell-Optiplex-3090-SFF-i3-10105-8-GB-256-GB-SSD-UHD-630-Win10-11Pro-3-lata-gwarancji
Dell Optiplex 3090 SFF i3-10105/8 GB/256 GB SSD/UHD 630/DVD/Win10/11Pro/3 lata gwarancji
Komputer-Dell-Optiplex-3000-MFF-i3-12100T-4-GB-256-GB-SSD-UHD-730-Win11Pro-3-lata-gwarancji
Dell Optiplex 3000 MFF i3-12100T/4 GB/256 GB SSD/UHD 730/WLAN/Win11Pro/3 lata gwarancji
Komputer-Dell-Optiplex-3000-Tower-i3-12100-8-GB-256-GB-SSD-UHD-730-Win11Pro-3-lata-gwarancji
Dell Optiplex 3000 MT i3-12100/8 GB/256 GB SSD/UHD 730/DVD/Win11Pro/3 lata gwarancji