logo Dellowo.pl
+48 34 340 59 41PN - PT 9:00 - 17:00

Dell Rugged - sprzęt do zadań specjalnych

Siły zbrojne, służby ratunkowe czy mundurowe, wyprawy naukowe, praca w terenie lub serwis pełen pyłu i smaru. To tylko kilka miejsc, gdzie wzmacniane konstrukcje Dell Latitude Rugged czują się jak przysłowiowa "ryba w wodzie".

Sprzęt do zadań specjalnych – Rugged

Trudne warunki pracy wymagają wyjątkowo odpornego sprzętu, który wytrzyma wszystkie szkodliwe czynniki: upadki, wysokie czy niskie temperatury, ulewny deszcz, wstrząsy czy pył i piach, które dostając się przez porty lub klawiaturę do środka tradycyjnego notebooka mogą wyrządzić wiele szkód. Seria laptopów Rugged została zaprojektowana z myślą o użytkownikach, którzy szukają sprzętu “nie do zdarcia”. Kiedy warto w nie zainwestować?

Seria Rugged – przeznaczenie

Laptopy Dell Latitude Rugged projektowane są tak, by spełniać wszystkie wymagania skrajnie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ich niezawodność i wytrzymałość potwierdzają liczne certyfikaty, m.in. MIL-STD 810G i MIL-STD-810H, a także wysoka klasa ochrony, np. IP65 dla Dell Latitude 7230 Rugged Extreme. W praktyce oznacza to, że nasze urządzenie wyjdzie bez szwanku z prawie 2-metrowego upadku, zalania wodą lub zasypania piaskiem. Imponujący jest też zakres pracy sprzętu z serii Rugged, który pozwala na korzystanie z urządzenia zarówno przy skrajnie niskich, jak i wyjątkowo wysokich temperaturach (od -30°C do blisko 65°C).

Jak wspominaliśmy wcześniej, urządzenia z serii Rugged używane są w wojsku, służbach, podczas prac w terenie czy wypraw naukowych do najbardziej niedostępnych miejsc. Świetnie sprawdzają się również w halach przemysłowych, gdzie zwykły notebook do pracy może ulec awarii związanej ze wstrząsami, upadkiem czy zapyleniem.

Surowa obudowa, bogate wnętrze

Jak na laptopy przeznaczone do pracy w każdych warunkach przystało, urządzenia z serii Rugged zostały dodatkowo wyposażone w najlepsze jakościowo podzespoły. Solidna, uszczelniana obudowa, wydajne procesory Intel Core jedenastej i dwunastej generacji, do 64 GB pamięci RAM DDR4 z taktowaniem ponad 3000 MHz i ekran o jasności do 1400 nitów, liczne porty z drzwiczkami gwarantującymi szczelność czy klawiatura z podświetleniem RGB to tylko niektóre z licznych usprawnień, które wyróżniają modele Dell Rugged i gwarantują komfort pracy. Łączność ze światem zapewni z kolei karta WWAN Qualcomm Snapdragon X55, umożliwiająca korzystanie nawet z sieci 5G. Warto nadmienić, iż komputery Dell Latitude Rugged posiadają wytrzymałe baterie z opcją “hot swap”, które pozwolą zapomnieć o problemach związanych z szybko rozładowującym się sprzętem.

Mimo pancernej obudowy i mocnych podzespołów, urządzenia z serii Dell Rugged zachowują wysoką mobilność. Dobrym przykładem jest tutaj lekki Dell Latitude Rugged 5430, którego waga początkowa wynosi zaledwie 2 kg, a ergonomiczna, zintegrowana rączka ułatwi przenoszenie.

Jeżeli poszukujesz urządzenia o wyjątkowej trwałości i wydajności, laptopy Dell z serii Rugged będą idealnym rozwiązaniem. Szeroki wachlarz konfiguracji pozwoli na dobór odpowiedniej wytrzymałości, wagi i ceny w zależności od indywidualnych potrzeb. Taki sprzęt sprawdzi się doskonale w każdych, nawet w najcięższych warunkach.

1 grudnia 2022r. będzie miał swoją premierę nowy model Dell Rugged: Latitude 7230 Rugged Extreme Tablet.

Podobne artykuły
Laptop biznesowy Dell do 5500 zł

Pięć i pół tysiąca PLN netto to kwota, w której można już znaleźć sporo ciekawych notebooków o parametrach bardziej niż dobrych do zastosowania w biznesie.

Taki budżet umożliwia zakup wysokiej jakości laptopa biznesowego, który zagwarantuje komfortową, bezpieczną i wydajną eksploatację niezależnie od rodzaju wykonywanych zadań. Wśród topowych modeli laptopów biznesowych dostępnych w tej kwocie, mamy serie Dell i .

Jaki wybrać komputer do urzędu lub instytucji publicznej?

Czy komputer dla urzędu lub instytucji różni się od sprzętu dla biznesu? Które modele i jakie parametry wziąć pod uwagę na etapie wyboru - tego dowiesz się z lektury tekstu.

Mobilność, a może rozbudowa? Stacja robocza mobilna czy stacjonarna?

Komputery przeznaczone do pracy z zaawansowanym oprogramowaniem łączy wiele cech – muszą zapewniać odpowiednią moc obliczeniową oraz umożliwiać komfortowe korzystanie z urządzenia. Jednak coraz więcej profesjonalistów dodatkowo potrzebuje do swojej codziennej pracy mobilności, która nie jest możliwa w przypadku komputerów stacjonarnych. Alternatywą stały się mobilne stacje robocze, które pozwalają na łatwy transport między miejscami pracy. Na którą zatem warto się zdecydować?

Laptop, PC czy Ultrabook – co wybrać i dla kogo?

Wybierając sprzęt do pracy, musimy się zmierzyć z szeregiem pytań dotyczących rodzaju komputera, jego parametrów, zakresu cenowego czy wymiarów. Szybki rozwój technologii dostarczył mnóstwo modeli urządzeń, które różnią się od siebie przeznaczeniem. Jaki sprzęt warto wybrać, aby był idealnie dopasowany do naszych potrzeb?